Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Vďaka Supershape výzvam schudla 20 kilogramov a pokračuje ďalej

redakcia

Janka Poldaufová sa s hmotnosťou trápila roky. Aj chcela schudnúť, ale nejako sa nedarilo. Po nepríjemnej chorobe si povedala, že ide behať. Tak išla. Potom sa zapojila do Bežeckej výzvy, následne aj do Bikini výzvy a vďaka športu a zmene jedálnička sa dokázala nastaviť na zdravší a spokojnenší život. Viac o svojej úspešnej snahe prezradila v nasledujúcom rozhovore.

Čitateľka Cvičte schudla 20 kilogramov a pokračuje ďalej
Zdroj: archív. J. Poldaufovej
10. JAN 2022

Kedy ste si povedali, že idete zhodiť pár kilogramov?

Hovorila som si to už niekoľko rokov. Nikdy som nebola vyslovene chudá a v podstate od detstva som v istých obdobiach života bojovala s nadváhou. Po dvoch tehotenstvách som to dopracovala na trojciferné číslo na váhe. Snažila som sa, cvičila som, no neprinášalo to výsledky, aké som očakávala. Niekde v hlave som vedela, že len pohyb nestačí, že treba úplne zmeniť spôsob stravovania, no stále som len tápala. Pred Vianocami 2020 som ochorela a trpela som ťažkosťami s dýchaním aj po vyliečení, a jediné čo mi napadlo, bolo, že začnem behať. Tak som začala. Potom prišla za mnou kamarátka, či sa nepridám k Supershape Bežeckej výzve. Zaujalo ma to, tak som do toho šla. Potom prišla Supershape Bikini výzva a ja som schudla 8 kg za tri týždne, ľudia si začali všímať zmenu a ja som bola odhodlaná to tentoraz dotiahnuť do úspešného konca a zmeniť sa nielen navonok, ale aj vo vnútri.

Dali ste si aj cieľ, koľko by ste chceli schudnúť?

Áno, mám svoju vysnívanú predstavu o čísle na váhe a postupne sa k tejto predstave približujem. Dalo by sa povedať, že teraz som v polovici cesty. Váha je však stále len číslo, môj cieľ je cítiť sa fantasticky vo svojej koži, prekonávať nové prekážky v cvičení. Zdokonaľovať techniky cvikov.

Čo bolo najťažšie?

Začať. Kým to nemáte upratané v hlave, že toto chcem a idem za tým bez ohľadu na môj komfort, kým nepríjmete predstavu zmeny, nezmení sa nič. Priznám sa, prvý týždeň s novým jedálničkom som hladovala, bolo to absolútne mimo mojej komfortnej zóny, ale ja už som bola vnútorne nastavená na zmenu a nič ma nemohlo zastaviť.

Čo považujete za najväčší úspech?

Najväčší úspech pre mňa je, že dnes po takmer roku od môjho prvého pokusu o beh, zabehnem 5 km bez prestávky, obehnem ovál bez zadýchania, že som zabehla charitatívny beh a mojich prvých 10 km v živote, a ten pocit po behu, keď sa mi vyplavujú endorfíny a ja si poviem - no, mohla som zabehnúť ešte o kilometer ďalej. Nehovoriac o tom, že som musela darovať jednu celú skriňu oblečenia, lebo mi bolo takmer všetko veľké.

Jana Poldaufová

Čo naopak sa vám až tak veľmi nedarilo?

Nemyslím, že je niečo, čo sa mi nepodarilo. Zmenu som pretavila do všetkých oblastí života. Aj keď zakopnete napríklad v tom, že porušíte jedálniček a dáte si niečo zakázané, toto zakopnutie nie je to, čo vás definuje. Netrápte sa tým, ráno je nový deň a máte ďalšiu šancu zlepšiť sa. Posunúť.

Zafungovala u vás viac zmena jedálnička alebo pravidelné cvičenie?

Kombinácia. Jedno bez druhého nikdy nebude fungovať na 100 %.

Zostali ste pri pravidelnom tréningu aj po úspešnom schudnutí?

Samozrejme. To je na tom to krásne, že telo si zvyklo na režim a doslova si cvičenie pýta.

Ako na vaše fit aktivity reagovala rodina alebo známi? Inšpirovali ste ich?

Mojím najväčším podporovateľom a fanúšikom je môj manžel. Bez jeho pochopenia a podpory by to nešlo. Jeho som inšpirovala najmä jedálničkami, on urobil tiež nejaké menšie zmeny a postupne ho presviedčam, aby so mnou začal behať. A dúfam, že som niekoho inšpirovala tak, ako mňa inšpirovala kamarátka Ivetka.

Podľa čoho ste cvičili? Mali ste nejaké vzory, alebo cvičebné programy? Hľadali ste inšpiráciu aj na internete?

Od začiatku cvičím a jem podľa programov na CVIČTE.SK. Vďaka rozhovorom s trénermi a výživovou poradkyňou som sa naučila, ako kombinovať jedlá, získala som množstvo skvelých receptov a čo je najlepšie, všetky recepty sú hotové max do 30 min.

Chcete podobné výsledky? Zapojte sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, odľahčite svoje telo a nakopnite spaľovanie. Všetko pod vedením skúsených tréneriek a výživovej špecialistky, ktoré vás povedú krok za krokom k štíhlemu, pevnému a zdravému telu.

Banner_Letna Vyzva 2023_1640x820


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Vďaka Supershape výzvam schudla 20 kilogramov a pokračuje ďalej

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.