Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Tomovi Nicholsonovi robí beh dobre

Mia

Posledné mesiace venoval všetok svoj čas kauze Gorila. Stres a napätie si kompenzoval behom. A práve o behaní sme sa rozprávali s Tomom Nicholsonom.

Tomovi Nicholsonovi robí beh dobre
31. JUL 2012

V posledných mesiacoch ste boli pracovne veľmi vyťažený. Nájdete si čas aj na iné aktivity než Gorila?

Nuž, musím si nájsť čas ešte na jednu aktivitu, a tou je beh, lebo som verejne vyhlásil, že idem bežať maratón okolo Slovenska. A na to sa treba dosť pripravovať.

Ako sa pripravujete?

Bežím :) Teda musím bežať každý deň. Tiež som si robil päťdňový pôst, pretože som cítil, že som stále príliš ťažký. Veľmi ale nepomohol, nemohol som behávať, keďže som nejedol. Bežať a zároveň chudnúť, keď má človek 45 rokov ide ťažšie, než keď som mal 25 alebo 35 rokov.

Nechávate si ohľadom chudnutia radiť?

Nie. Ale myslím, že každý normálny človek vie, ako to dosiahnuť. Jesť menej sacharidov, naopak viac bielkovín, mäsa, ovocie a zeleninu.

Máte v tom jasno, to by ste mohli radiť aj pre Cvičte.sk

:)

Pripravuje Vás niekto na maratón?

Doteraz som bežal deväť maratónov v živote. Raz som uť bežal okolo Slovenska, takže zhruba viem, čo to obnáša. Aj preto som z toho trochu vystrašený, že ako zvládnem absolvovať tridsať kilometrov za deň. Je to veľká záťaž, človek musí byť ľahký, ale zároveň musí mať pripravené svaly. Musíte absolvovať veľa kilometrov, aby ste o takomto maratóne mohli uvažovať. Sám neviem, či budem na to dostatočne vytrenovaný. Dúfam, že áno.

Prečo beh?

Beh mi robí dobre. Mám rád, keď sa ocitnem v lese, kedy môžem rozmýšľať nad rôznymi vecami. Je to ako sen uprostred dňa. A predtým než sa vrátim opäť do bežného života, k denným starostiam, mám aspoň hodinu pre seba. To strašne potrebujem.

Venujete sa aj inému športu?

Nie, nemám čas a jednak netúžim po iných športoch. Hral som hokej, keď som bol mladý a stále ho mám rád. Ale beh je niečo, čo môžem robiť každý deň bez ohľadu na veľké prípravy alebo peniaze. Keď idete na dovolenku môžete bežať, keď idete k rodičom môžete bežať, atď. To nemôžete povedať o každom športe.

Držíme palce na maratóne :)

Ďakujem :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tomovi Nicholsonovi robí beh dobre

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.