Chceš ľahšie zvládnuť PMS, menštruáciu aj ovuláciu? Vyskúšaj to s tréningami a jedálničkami z FEMINI VÝZVY.

Športovať v lete sa oplatí! Viete, koľko energie spálite pri letných športoch?

Mirka

Letné horúčavy trávime najradšej pri vode alebo v tieni slnečníka. Prvoradým sa stáva pohodlie a nečinné leňošenie. Oddych je rovnako potrebný ako pravidelná športová aktivita, od ktorej by nás však nemali odradiť ani vysoké teploty.

Športovať v lete sa oplatí! Viete, koľko energie spálite pri letných športoch?
9. JUL 2012

Samozrejme, je potrebné dodržať niekoľko zásad. Športujeme v skorších ranných a večerných hodinách, kratší čas a vo zvýšenej miere dbáme na prísun minerálov, ktoré sa pri potení vylučujú.

Menej je lepšie ako nič!

Leto je časom oddychu. Je potrebné načerpať nové sily a energiu do ďalších mesiacov. Napriek tomu by sme z pohybových aktivít nemali „vypadnúť“ úplne. Snažte sa zvoliť si mierny režim, ktorý vás udrží v kondícii. Pamätajte na to, že aj menej je lepšie ako nič. Už 15 minút pohybovej aktivity je pre organizmus človeka prospešných.

Pri strečingu alebo joge za štvrťhodinku stratíte v priemere 59 kalórií, pri plávaní 138 - 188 kalórií a pri tenise 140 - 165 kalórií. Pri chôdzi po rovine spálite 83 až 105 kalórií, pri šliapaní do kopca 165 až 225 kalórií. Obľúbenou letnou aktivitou je plážový volejbal, ktorý predstavuje stratu energie v hodnote 123 až 143 kalórií. Nesmieme zabudnúť na kolieskové korčule, ktoré umožňujú spálenie energie v množstve 125 - 150 kalórií. Atraktívnou letnou hrou, ktorú predstavuje badminton, zvýšite energetický výdaj za 15 minút o 108 – 123 kalórií.

Top 3 obľúbené letné aktivity pre každého!

1. K letu patrí voda a s vodou je spojená obľúbená letná aktivita – plávanie. Plávanie je prospešné pre posilnenie celého tela i pre ľudí, ktorí trpia nejakými zdravotnými problémami. Šetrí kĺby, šľachy a napomáha chrbtici. Bonusom je veľké množstvo kalórií, ktoré možno pri plávaní spáliť. V závislosti od plaveckého štýlu hodinový priemer predstavuje asi 550 až 750 kalórií.

2. Druhá priečka patrí chôdzi, ktorej sa môže venovať naozaj každý bez rozdielu. Prechádzka v prírode pôsobí upokojujúco, chôdzu v meste si môžete spríjemniť napríklad počúvaním hudby alebo motivačných nahrávok. Prechádzka vo dvojici je romantická a chôdza so psom zasa zábavná. Ak nemáte čas navyše a dlhé prechádzky sú pre vás vyčerpávajúce, udržujte sa v kondícii prostredníctvom intervalového tréningu. V praxi to znamená, že v pravidelných intervaloch striedate rýchlu a pomalú chôdzu. Počet spálených kalórií závisí od náročnosti i formy chôdze.

3. Skvelým letným spoločníkom je cykloturistika. Obľúbené cyklistické chodníky vás zavedú na zaujímavé miesta, kde môžete stretnúť ľudí s podobným nadšením. Spálená energia za hodinu sa hýbe v rozmedzí 300 až 500 kalórií. Bonusom je príťažlivé letné opálenie.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Športovať v lete sa oplatí! Viete, koľko energie spálite pri letných športoch?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3376
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.