Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Športovať v lete sa oplatí! Viete, koľko energie spálite pri letných športoch?

Mirka

Letné horúčavy trávime najradšej pri vode alebo v tieni slnečníka. Prvoradým sa stáva pohodlie a nečinné leňošenie. Oddych je rovnako potrebný ako pravidelná športová aktivita, od ktorej by nás však nemali odradiť ani vysoké teploty.

Športovať v lete sa oplatí! Viete, koľko energie spálite pri letných športoch?
9. JUL 2012

Samozrejme, je potrebné dodržať niekoľko zásad. Športujeme v skorších ranných a večerných hodinách, kratší čas a vo zvýšenej miere dbáme na prísun minerálov, ktoré sa pri potení vylučujú.

Menej je lepšie ako nič!

Leto je časom oddychu. Je potrebné načerpať nové sily a energiu do ďalších mesiacov. Napriek tomu by sme z pohybových aktivít nemali „vypadnúť“ úplne. Snažte sa zvoliť si mierny režim, ktorý vás udrží v kondícii. Pamätajte na to, že aj menej je lepšie ako nič. Už 15 minút pohybovej aktivity je pre organizmus človeka prospešných.

Pri strečingu alebo joge za štvrťhodinku stratíte v priemere 59 kalórií, pri plávaní 138 - 188 kalórií a pri tenise 140 - 165 kalórií. Pri chôdzi po rovine spálite 83 až 105 kalórií, pri šliapaní do kopca 165 až 225 kalórií. Obľúbenou letnou aktivitou je plážový volejbal, ktorý predstavuje stratu energie v hodnote 123 až 143 kalórií. Nesmieme zabudnúť na kolieskové korčule, ktoré umožňujú spálenie energie v množstve 125 - 150 kalórií. Atraktívnou letnou hrou, ktorú predstavuje badminton, zvýšite energetický výdaj za 15 minút o 108 – 123 kalórií.

Top 3 obľúbené letné aktivity pre každého!

1. K letu patrí voda a s vodou je spojená obľúbená letná aktivita – plávanie. Plávanie je prospešné pre posilnenie celého tela i pre ľudí, ktorí trpia nejakými zdravotnými problémami. Šetrí kĺby, šľachy a napomáha chrbtici. Bonusom je veľké množstvo kalórií, ktoré možno pri plávaní spáliť. V závislosti od plaveckého štýlu hodinový priemer predstavuje asi 550 až 750 kalórií.

2. Druhá priečka patrí chôdzi, ktorej sa môže venovať naozaj každý bez rozdielu. Prechádzka v prírode pôsobí upokojujúco, chôdzu v meste si môžete spríjemniť napríklad počúvaním hudby alebo motivačných nahrávok. Prechádzka vo dvojici je romantická a chôdza so psom zasa zábavná. Ak nemáte čas navyše a dlhé prechádzky sú pre vás vyčerpávajúce, udržujte sa v kondícii prostredníctvom intervalového tréningu. V praxi to znamená, že v pravidelných intervaloch striedate rýchlu a pomalú chôdzu. Počet spálených kalórií závisí od náročnosti i formy chôdze.

3. Skvelým letným spoločníkom je cykloturistika. Obľúbené cyklistické chodníky vás zavedú na zaujímavé miesta, kde môžete stretnúť ľudí s podobným nadšením. Spálená energia za hodinu sa hýbe v rozmedzí 300 až 500 kalórií. Bonusom je príťažlivé letné opálenie.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Športovať v lete sa oplatí! Viete, koľko energie spálite pri letných športoch?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.