Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

SPARROWBAG alebo vrecia, ktoré znamenajú kondíciu a štíhlosť

Mirka

Špeciálne vrecia s pieskom slúžia vďaka svojej variabilite ako pomôcka na cvičenie pre ľudí s rozličným stupňom fyzickej zdatnosti. Piesok „sypete“ alebo „odsypávate“ podľa momentálnej kondície a zvoleného cieľa...

SPARROWBAG alebo vrecia, ktoré znamenajú kondíciu a štíhlosť
19. FEB 2013

História SPARROWBAG sa začala písať ešte v deväťdesiatych rokoch minulého storočia v americkom meste Provo, kde sa európski atléti zúčastnili pobytu, na ktorom sa snažili budovať silu a vytrvalosť. Tréner, ktorého meno bolo Sparrow, na dosiahnutie stanovených cieľov použil jednoduché série cvikov a vrecia s pieskom.

SPARROWBAG je určený pre všetkých

Špeciálne vyvinuté vrecia s pieskom sú zhotovené tak, aby boli prínosné pre začiatočníkov, pokročilých i profesionálnych športovcov. Dokonca sú vhodné aj pre deti i ako rehabilitačná pomôcka. Súčasťou licencie SPARROWBAG je séria cvičení a zásad tréningu, ktoré môžete vykonávať kedykoľvek a kdekoľvek podľa potreby. Výsledkom je posilnenie svalstva celého tela, získanie svalovej sily, rovnováhy,  koordinácie a zlepšenie celkového držania tela.

Túto pomôcku je možné využívať individuálne, ale aj pri skupinových športoch. Podľa tvorcov programu sa aplikovaním tejto formy tréningu dosiahne výrazná časová úspora, čo ocenia všetci zaneprázdnení jedinci.

Na začiatok potrebujete správne vrece

Neviete, ako s trénovaním začať? Jednoznačným plusom licencie SPARROWBAG je, že všetky potrebné informácie o samotnom produkte i tréningu vám poskytnú tvorcovia programnu. Pre začiatok je potrebné zvoliť správnu veľkosť špeciálneho vreca s pieskom. Zohľadňuje sa pohlavie, vek, váha a fakt, či má človek normálnu hmotnosť alebo trpí nadváhou.

Hurá, ide sa cvičiť!

U tvorcov licencie si môžete nájsť rozpis základného tréningu, ktorý je tvorený z dvanástich cvikov funkčného charakteru. Cvičenie je potrebné začať zahriatím a strečingom. Následne pokračujete s cvičením za pomoci špeciálnych vriec formou kruhového tréningu.

Čo to znamená? Všetkých 12 cvikov sa vykonáva jeden po druhom po maximálne 10 opakovaní bez prestávky. Po odcvičení nasleduje 1 až 3-minútová pauza na vydýchanie. Nasleduje ďalšia séria, kde sa rovnakým spôsobom odcvičí všetkých dvanásť cvikov. Podľa úrovne fyzickej zdatnosti sa odcvičí 2 až 6 sérií. Všetky cviky sú k dispozícii s obrázkami a podrobným popisom, čiže aj začiatočníci sa naučia správnej technike.

K dispozícii sú aj videá, tréningová kalkulačka a výber tréningu pre konkrétny šport. Čiže aj profesionálni cyklisti, hokejisti alebo futbalisti majú možnosť vybrať si tréning, ktorý je zameraný presne na jedinečnosť a požiadavky ich športu. SPARROWBAG je použiteľný aj na aerobiku, lekciu SPARROWBICU si môžete pozrieť tu:

Zdroj: www.sparrowbag.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - SPARROWBAG alebo vrecia, ktoré znamenajú kondíciu a štíhlosť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.