Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Slovenskí inštruktori na scéne: Powerjoga s Oľgou Končickou

Mia

V rámci nášho seriálu predstavujeme v poradí druhú inštruktorku. Dnes je to Oľga Končická, ktorá precvičuje powerjogu.

joga cvicenie
5. JUN 2012

Ako dlho sa už venuješ športu?

Cvičeniu jogy som sa začala venovať až v zrelom veku, keď sa moja váha hrozivo približovala k 80 kilogramom. Pred týmto časom som bola pasívnym „športovým drevom“. Intenzívne cvičím 7 rokov.

Čo ťa motivovalo stať sa inštruktorom?

Cítila som potrebu dať viac kvality a zodpovednosti do cvičenía.

Prečo práve joga?

Som inštruktorkou powerjogy. Na začiatku som chcela absolvovať kurz hathajogy a osud ma zavial na kurz powerjogy. Bola to pre mňa výzva dokázať si, že aj v zrelom veku môžeme siahnuť vyššie a objaviť v sebe vnútornú silu, ktorá je súčasťou powerjogy. Je to aj o odvahe prekročiť svoj vlastný tieň. Dnes mi powerjoga pomáha ľahšie zvládať každodenný stres.

Aké boli inštruktorské začiatky?

Veľmi biedne:). Každý začiatočník pracuje predovšetkým so svojím strachom, aby boli jeho hodiny príťažlivé, aby zaujal a dal maximum svojho know-how cvičiacim. Joga pomáha stíšiť emócie a pomohla aj mne samej uvoľniť sa. Dnes je príjemné konštatovať, že si svoje hodiny užívam.

Kde berieš inšpiráciu pre nové hodiny?

Inšpirácia vychádza z potreby vlastného rastu. Workshopy, skvelý časopis Jóga dnes, DVD, videá na internete a veľké množstvo knižných publikácií ponúkajú vždy to, čo práve potrebujem.

Kto navštevuje tvoje hodiny?

Na mojich hodinách sa striedajú väčšinou ženy od veku 25 – 65 rokov :-)). Vyberajú si medzi hodinami jogy alebo powerjogy.

Kde precvičuješ?

Kam môžu ľudia zájsť na tvoje hodiny? Cvičím v Leviciach na IV. ZŠ, v Hronských Kľačanoch v telocvični ZŠ a v Žemberovciach v Klube jogy.

Nejaké športové ciele do budúcnosti?

Chcela by som prehĺbiť svoje vedomosti v hathajoge a powerjoge a tiež v cvičení pre aktívnych seniorov. Byť príkladom pre vekovú kategóriu 40+, aby našli impulz pre pohyb, mať z neho radosť a posilniť si zdravie.

Ďakujem Oľge za príjemný rozhovor a prajeme veľa úspechov.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Slovenskí inštruktori na scéne: Powerjoga s Oľgou Končickou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.