Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Slovenskí inštruktori na scéne: Ivana Kormanová a jej láska k športu

Mia

Začína sa seriál so slovenskými inštruktormi. Precvičujú pre nás a denno denne sa s nami trápia, preto si zaslúžia našu pozornosť. Ako prvú vám predstavíme inštruktorku dance aerobiku a zumby Ivanu Kormanovú.

zumba,aerobic
29. MÁJ 2012

Ako dlho sa už venuješ športu?

Športu sa venujem od detstva, hlavne lyžovaniu, ale nikdy som nič súťažne nerobila. Rodičia ma ale zamestnávali všetkými druhmi dostupných aktivít, aby som si vybila svoju nadmernú energiu.S aerobikom, ako takým, som začala ako 15 ročná a veľmi ma oslovil tento druh pohybu.     

 ik

Čo ťa motivovalo stať sa inštruktorom?

Motivovala ma moja kamarátka, tiež inštruktorka aerobiku a môj vzor. Vzala si ma po pod svoje “krídla” a podporovala ma v tom a dodnes podporuje. Všimla si, že pekne a poctivo cvičim a že aerobic naozaj robím srdcom, lebo ho milujem:)

Prečo práve Dance aerobic a Zumba?

Najviac ma vždy bavil Dance aerobic a jeho rôzne variácie, lebo tanec je môj život. Kedže zákazníčky boli fascinovane novým trendom Zumby, spravila som si licenciu a dnes sa výhradne venujem už len Zumbe. Vďaka Zumbe som sa dostala posledné 2 roky aj k párovej kubánskej salse a bachate. Chcela som sa zdokonaliť v jednotlivych krokoch a tak dodnes ostalo latino a zumba mojou vášňou. Aerobiku sa venujem už len príležitostne.

Aké boli inštruktorské začiatky?

Veľmi ťažké…:) Kedže ja som trémista, pre mňa bolo veľmi ťažké vystupovať pred ľuďmi. Ale počiatočná tréma a stres rýchlo opadli a na pódiu som sa o pár týždňoch cítila ako ryba vo vode :) Ťažké to bolo aj v získavaní klientely, kedže bola u nas silná konkurencia dlhoročných a kvalitných inštruktoriek.

Kde berieš inšpiráciu pre nové hodiny?

Pre Dance aerobic sú to hlavne rôzne aerobikové akcie a wokrshopy , za ktorými cestujem aj do zahraničia, ale aj naše slovenské akcie sú veľmi kvalitné. Inštruktori ako Milan Adamka, Lea Sameková su pre mňa najväčšou inšpirácoiu. Na zumbu chodím pre inšpiráciu na internet alebo na hodiny salsy a bachaty. V neposlednom rade ma veľmi inšpirujú aj DVD, ktoré mi chodia cez Zin club priamo domov s najnovšími Zumba hitmi, ktoré sa cvičia všade vo svete.

 ik1

Kto navštevuje tvoje hodiny?

Hlavne ženy vo veku od 13 do 60 rokov a jednu klientku som mala aj 70 ročnú, ktorá bola veľmi vitálna a chodila práve na Zumbu :) Chodia ku mne aj mamičky s detičkami, ktoré sa veľmi radi zapájajú. Zatiaľ mi tam chýbajú chlapi, aj keď musím spomenúť jedného stáleho zákazníka, ktorý chodil na Zumbu.

Kde precvičuješ? Kam môžu ľudia zájsť na tvoje hodiny?

Momentálne precvičujem v Banskej Bystrici v Kryomede v časti Kremnička, kde je taká komornejšia atmosféra, ale zato veľmi príjemná. Od septembra budem opať cvičiť na Ekonomickej Fakulte UMB, kam chodia študentky a je tam vždy veľmi dobrá nálada. No a ešte čakáme na jeden projekt, ktorý sa má rozbehnúť tiež od septemba, ale zatiaľ nebudem viac prezrádzať. Všetko si potom budete môcť nájst v mojom profile na www.cvicte.sk :)

Nejaké športové ciele do budúcnosti?

Mojim hlavným cielom je , aby „moje“ dievčatá odchádzali z mojej hodiny usmiate a spokojné a hlavne aby sa ku mne pravidelne vracali. Chcela by som si naďalej rozširovať svoje športové vedomosti a tiež by som sa chcela venovať fitness trénerstvu.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Slovenskí inštruktori na scéne: Ivana Kormanová a jej láska k športu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.