Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Proti hyperaktivite u detí sa dá bojovať jogou

Tinka

O joge už bol napisaný nie jeden článok. Je známa širokej verejnosti, už aj deti o nej čo to vedia. A to nie náhodou. Existuje totiž aj detská joga. No nie je to úžasné?

http://www.sxc.hu/photo/1207555
12. DEC 2011

Detska joga je príjemné relaxačno - posilňovacie cvičenie, zamerané na správne dýchanie, držanie, koordináciu a rovnováhu tela, pružnosť. Deti sa pri tomto cvičení naučia správne dýchať, koncentrovať sa. Je vedená detskou hravou formou v podobe zvieratkovskej ríše.

Joga je nielen cvičenie, je to hlavne výzva a určite dobrá investícia pre ďalší vývoj detí po stránke fyzickej i psychickej.

Cvičenie jógy totiz pôsobí na:

  • správne dýchanie, ktoré nesmierne dôležité pre život
  • správne držanie tela a koordináciu pohybov
  • koncentráciu mysle
  • vnútornú disciplínu osobnosti
  • trávenie, imunitu a nervový systém


A zároveň je joga aj:

  • terapiou pre hyperaktívne, autistické, mentálne postihnuté deti
  • liekom na bolesti chrbtice, ploché nohy, stres, alergie
  • receptom na dobré študijné výsledky, dobrú empatiu, rozvoj tvorivosti


Váhate či je vhodný čas začať s jogou v pripade vašich ratolesti?

Tak napríklad v Indii sa s deťmi začína cvičiť už okolo 8. a 9. roku dieťaťa, kedy je ukončený vývin pľúcnych mechúrikov (teda úplné vyvinutie pľúc). Do tej doby bol detský dych rýchlejší a povrchový.
Vďaka joge deti získajú ten najlepší pohybový základ do života.
Vzhľadom k ich prirodzenému zmyslu pre rovnováhu, flexibilite a rýchlemu spôsobu učenia si často osvoja ásány ľahšie než dospelí. Ďalším benefitom pre deti je to, že sa naučia správne dýchať.

Tradícia jogy pozná prostriedky, ako deti učiť predĺžený výdych, pokojný nádych nosom, ako posilniť celkovú dychovú kapacitu.
Majstri jogy celkom oprávnene považujú jogu za najlepšiu psychoanatómiu, aká kedy vznikla pre telesné, mentálne, intelektuálne a duševné blaho človeka.

V prípade deti platí, že ich úprimnosť Vám dá presne signály o tom, čo sa im páči a čo nie. Dajte im možnosť vyslať ich s tým najlepším vedomím, že konáte v ich dobro. Joga je totiž presne o tom. O možnosti dopriať si dobro.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Proti hyperaktivite u detí sa dá bojovať jogou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.