Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Prečo sa oplatí cvičiť Zumbu?

Zumba-party.sk

Tanečné rytmy salsy, samby, merengue či cumbie v kombinácií s fitnes prvkami. To nie je nič iné ako zamaskované cvičenie s menom Zumba. Táto kombinácia má toľko pozitívnych účinkov na naše zdravie!

zumba
17. APR 2012

Tancovať predsa môže každý, tak pomôžme nielen nášmu telu, ale aj mysli. A viete o tom, že priaznivci Zumby nevravia „ mal by som si zacvičiť“ , ale „ neviem sa dočkať ďalšieho cvičenia!

Vďaka cvičeniu Zumby, ktorá v súčasnosti hýbe svetom, posilňujeme srdce, pľúca, kosti, svaly, mozog, zlepšujeme rovnováhu, znižujeme bolesť, spomaľujeme proces starnutia a nehovoriac o tom, že si pritom formujeme postavu. A to všetko počas jednej hodiny!

Vďaka striedaniu rýchlych a pomalších rytmov počas Zumby posilňujeme srdce a pľúca. Počas rýchlejšieho tempa srdcová frekvencia dosiahne až 200 úderov za minútu. Naše pľúca majú tiež o prácu postarané, pretože za minútu, v závislosti od veku a kondície, urobia od 12 až do 20 vdychov, čo je takmer dvojnásobok ako za normálneho stavu, čím zvyšujeme ich odolnosť a výdrž.

Náš mozog sa tiež neulieva. Vďaka impulzom, ktoré mozog prijíma, mozog vydáva obľúbený hormón šťastia, endorfín. Endorfín nám zaručuje, že po cvičení sme plní energie a šťastia  Tieto látky prirodzene potláčajú nervové napätie, zmierňujú depresie a pôsobia upokojujúco. Zumba má aj neuveriteľný vplyv na našu psychiku a na zvyšovanie nášho sebavedomia.

Zumbou si rozhýbeme celé telo a tak zvyšujeme fyzickú kondíciu a spaľujeme kalórie. Po pravidelných návštevách hodín Zumby bude pre každého odmenou, že po schodoch vybehne bez problémov, či pobehne na autobus bez zadýchania. Tanečný pohyb je šetrný dokonca aj k našim kostiam. Znie to neuveriteľne, ale rozhýbaním celej našej kostry, sú naše kosti pevnejšie a tak zabraňujeme vzniku osteoporózy.

Pri dobrej nálade sa znižuje aj bolesť, dodáva nám čarovný úsmev a prináša dobrú náladu. A to ešte musíme spomenúť, že v kolektíve veľmi rýchlo nadviažeme nové priateľstvá. Nepochybne, Zumba spája ľudí :)

Podľa učiteľov latinskoamerických tancov môže tancovať každý, za predpokladu, že bude rešpektovať fyzické hranice svojho tela a brať do úvahy svoj vek. A keďže Zumba je kombinácia rôznych latinsko- amerických tancov, je to nesporný dôkaz toho, že Zumba je naozaj pre všetky vekové kategórie.

Ďalšou veľkou výhodou je, že pri Zumbe, v porovnaní s latinsko- americkými tancami napríklad sambou, nepotrebujete partnera. Zacvičíte si aj bez chlapa. Taktiež Zumba precvičuje viac problematických partií tela, ktoré samba neprecvičuje. Pozrite si nasledujúci obrázok a posúďte sami.

zumba new


A nakoniec tu máme malé porovnanie koľko spaľujeme pri jednotlivých tancoch. Len aby sa nezabudlo, pri Zumbe sa spáli až 1000 kalórii za hodinu! To je takmer desatina kilogramu! Samozrejme, záleží aj na vašom nasadení :)

zumba new ii


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Prečo sa oplatí cvičiť Zumbu?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.