Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Pravý čas na pilates

Vierocka

Naše sedavé zamestania dávajú nášmu telu zabrať, hlavne našej chrbtici. Ale nezúfajte, ako prvá pomoc prichádza pilates!

pilates
19. MAR 2011

Učaroval vám pilates? V tom prípade ste sa určite rozhodli, že pilates budete cvičiť a venovať sa mu. A určite máte pripravené pohodlné oblečenie, prípadne podložku. Ale vyhradili ste si aj ten správny čas na cvičenie? Pýtate sa, prečo je to dôležité?  Tak my vám to prezradíme.

Kedy je najlepšie cvičiť?

Niekto má čas a priestor doobeda, iní poobede. Určite nie je zdravé cvičiť tesne pred spaním. Čas by sme si mali vybrať podľa toho, ako nám to vyhovuje, kedy sa nám najlepšie cvičí. Avšak najdôležitejšie však je, aby sme cvičili pravidelne.

Cvičiť by sme mali najmenej 2 hodiny po jedle. Jedlo by nemalo byť veľmi mastné alebo aromatické, pretože niektoré z cvikov praktizujeme na bruchu, čo by nás mohlo obmedzovať. Aj keď to na pohľad vyzerá, že sa cvičiaci na hodinách pilatesu len prevaľujú a naťahujú, opak je pravdou. Už len správne dýchanie zaberie toľko námahy, úsilia a pozornosti, že sa miestami zapotíte, a keď k dýchaniu pridáme samotné cviky - zrazu zistíme, že to je náročné.

Ako často cvičiť?

Sám autor metódy cvičenia, Joseph Pilates, tvrdil: „ Po desiatich lekciách sa budete lepšie cítiť, po dvadsiatich budete lepšie vyzerať a po tridsiatich získate úplne nové telo.“ Tridsať minútové cvičenia trikrát do týždňa, to presne mal autor na mysli. Čiže nehovoríme o krátkodobých, nárazových cvičeniach, ale o tých, ktorými sa krôčik po krôčiku postupne dopracujeme k výsledku.

Trochu motivácie pre nás všetkých :)

Motivácie nie je nikdy dosť, preto si povedzme v čom nám pilates pomáha. Jeho cvičením si postavu spevníme, vytvarujeme nohy, stehná, zadok, boky, brucho a ruky. Úžasne je, že, pilates nás dokáže zbaviť bolesti chrbta. Docielime vzpriamenie tela, nie len v chôdzi, ale aj v sede.

Predstavme si, že máte sedavú prácu, čo má dnes každý druhý človek. Každý deň 8 hodín tlačia stavce jeden na druhý už niekoľko rokov..... A zrazu sme zistili, že sa hrbíme, máme vyklenuté bruško, hlavu vpredu, ramená zvesené. Určite neodstránime tieto účinky práce za 1 mesiac. Preto čím dôslednejšie, precíznejšie a pravidelnejšie budeme cvičiť, tým budú účinky trvácnejšie. Môže sa stať a stáva sa, že ľudia „vyrastú“ aj o 3 cm. Takže postupne, pomaličky nám to môže trvať aj tri mesiace. Čo vôbec nie je dlho. Navyše, hovorí sa, že poctivo ďalej zájdeš.

O účinkoch pravidelného cvičenia pilatesu vás môžu presvedčiť aj nádherné postavy známych a slávnych ľudí zo šoubiznisu ako Jodie Foster, Sharon Stone, Sarah Jessica Parker, Madonna, Uma Thurman.

Veríme, že vás všetkých, ktorí pilates ešte nevyskúšali, sme dostatočne motivovali. Ak neviete, kde sa pilates vo vašom meste cvičí, môžete si ho vyhľadať v našom katalógu zariadení.


DISKUSIA K ČLÁNKU (3)

Diskusia k článku - Pravý čas na pilates

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Janka3
Janka3
 3.4.2011 15:06

Vierocka: A je to jedno v akom mesiaci / tyzdni tehotenstva zacne tehula cvicit?

 
Zdravicko
Zdravicko
 31.3.2011 8:28

Uz som pocula aj ohodinach"Pilates pre tehtone". Urcite ho mozu cvicit aj tehotne, s tym ze necvicia vsetko.

 
Janka3
Janka3
 23.3.2011 8:34

Pilates je fakt super, odkedy ho cvicim mam ovela mensie bolesti chrbta. Mozu pilates cvicit aj tehotne?