Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Tréning na spaľovanie tukov (5. časť)

Účinnou voľbou na spálenie tukov je aj kruhový tréning. Pomocou neho si môžete vyformovať postavu, spevniť svalstvo, zlepšiť kondíciu a spaľovať kalórie.

Tréning na spaľovanie tukov (5. časť)
9. FEB 2015

Kruhový tréning

Ide o tréning, ktorý je založený na tom, že cvičíte do kruhu, teda na určitom počte stanovíšť vo svižnom tempe bez prestávky. Prestávka sa zaraďuje až po odcvičení všetkých stanovíšť v okruhu. Najlepšie je zamerať sa na precvičenie celého tela, ale samozrejme sa dá zaťažovať aj iba určitá partia.

Najvhodnejšie tempo tréningu

Tempo by malo byť úmerné zdravotnému stavu, veku, kondícii a je dôležité ho udržiavať počas celého tréningu. Najlepšie je, ak si ho stanovíte z maximálnej tepovej frekvencie, ktorá sa vyráta tak, že ženy od hodnoty 210 odrátajú svoj vek a z výsledku si vyrátajú 75 % (muži odrátavajú od hodnoty 220).

Správny rytmus

Počas cvičenia by ste nemali poľaviť v tempe, ktoré ste si pred tým zvolili. Najlepšie je, určiť si časový limit, počas ktorého by ste mali odcvičiť celý okruh alebo si môžete určiť rovnaký počet cvikov na každom zo stanovíšť. Kruhový tréning by ste mali cvičiť minimálne štyridsať minút aspoň 3-krát týždenne.

Príklad kruhového tréningu

Pred každým tréningom sa nezabudnite dostatočne zahriať, napríklad skákaním na švihadle, behom na mieste alebo tancovaním a dynamickým strečingom.

  • 1. stanovište - panvový most
  • 2. stanovište - hyperextenzie
  • 3. stanovište - skracovačky
  • 4. stanovište - zdvíhanie nesúhlasnej ruky a nohy v ľahu na bruchu
  • 5. stanovište - drepy s výskokom

Do tréningu je možné zaradiť ľubovoľný počet cvikov. Ja som vám uviedol tieto, pretože pomocou nich precvičíte celé telo. Vykonávajte všetky po 20 opakovaní v 4 okruhoch. 

Odporúčame prečítať: 

Tréning na spaľovanie tukov (1. časť)

Tréning na spaľovanie tukov (2. časť)

Tréning na spaľovanie tukov (3. časť)

Tréning na spaľovanie tukov (4. časť)
 


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tréning na spaľovanie tukov (5. časť)

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.