Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Power joga predstavuje obohacujúci tréning tela i duše

Mirka

Nevyhovuje vám tradičná filozofia jogy a potrebujete energickejšiu formu cvičenia? Vyskúšajte Power jogu, ktorá k nám prišla vďaka americkému pohľadu na Ashtanga jogu.

http://foter.com/f/photo/316088805/c01427de6d/
23. APR 2012

Power joga predstavuje skrátenú a upravenú verziu originálnej indickej Ashtanga jogy. Americkí jogíni si vybrali za vzor Power jogy práve filozofiu už spomínanej Ashtanga jogy. Pojem Power joga sa dostal do povedomia ľudí v polovici deväťdesiatych rokov minulého storočia.

Dôležité je poznamenať, že Power joga využíva aj zásady niektorých ďalších druhov jogy. Základným princípom učenia jogínov je zjednotenia tela, mysle a duše. Tento aspekt je samozrejme zachovaný aj v Power joge, hoci nie tak striktne ako v klasickej joge. V prípade, že ste proti dodržiavaniu filozofie jogy v bežnom živote, Power joga je riešenie.   

Ako vznikla Power joga?

Ashtanga joga vyžaduje sebadisciplínu, pretože tréningy tohto typu jogy sú pomerne náročné. Skutočnosť, že do Ashtanga jogy boli začlenené poznatky modernej medicíny a cvičenie bolo značne zjednodušené, stala sa Power joga obľúbenou náhradou Ashtanga jogy v USA i Európe. Power joga je variabilným typom cvičenia, ktoré možno prispôsobiť individuálnym požiadavkám. Na hodinách tohto typu jogy sa nudiť nebudete, lebo poníma aktívny a energický prístup k pôvodne starovekej disciplíne.

Aké sú výhody Power jogy v kocke?

O prospešnosti Power jogy na fyzickú a psychickú stránku človeka nemožno pochybovať. Jeden z jej zakladateľov Power jogu označil za učenie, ktoré dáva silu do bežného života a učí človeka relaxovať. Power joga prináša množstvo zdravotných benefitov, medzi ktoré patria:

  • zlepšenie schopnosti sústrediť sa
  • uvoľnenie stresu, napätia, úzkosti a ďalších negatívnych emócií
  • vplýva na správne držanie tela, ktoré je dôležité pre celkové zdravie a vitalitu človeka
  • podporuje silu, kondíciu a flexibilitu
  • je nápomocným prostriedkom pri odstraňovaní toxických látok z organizmu
  • tónuje jednotlivé svalové skupiny, pričom výsledkom sú príťažlivé krivky
  • je prostriedkom spaľovania tukových zásob

Čo je pri cvičení Power jogy dôležité?

Power joga je maximálne obohacujúcim typom pohybu, pokiaľ sú dodržiavané všetky zásady cvičenia. Veľký dôraz je kladený na dýchanie, koncentráciu, presnosť a plynulosť pohybov. Pozície sa cvičia len do polohy, kým sú pre človeka bezbolestné. Učitelia Power jogy dbajú na to, aby v miestnostiach, kde sa cvičí Power joga bolo príjemne teplo a pokojne.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Power joga predstavuje obohacujúci tréning tela i duše

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.