Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Potrebujete sa zbaviť stresu a oddýchnuť si? Vieme, čo vám pomôže!

Mirka

Ste dlhodobo vystavení stresu? Potrebujete si fyzicky aj psychicky oddýchnuť a nemáte čas ani chuť na aktívnu športovú aktivitu? Ak ste si na všetky otázky odpovedali áno, tak čítajte ďalej.

Potrebujete sa zbaviť stresu a oddýchnuť si? Vieme, čo vám pomôže!
30. SEP 2012

Potrebujete sa odbremeniť od stresu a fyzicky si oddýchnuť? Potom je pre vás tým pravým orechovým wellness joga, ktorá spája charakteristické prvky wellness a jogy, čím zaručuje fyzický i psychický oddych. Mimochodom, tieto dva často používané pojmy si vysvetlíme osobitne.   

Wellness joga = wellness + joga

Čo si predstavujete pod pojmom wellness? Určite ho spájate s pocitmi pohody, radosti a vyrovnanosti. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je wellness: „Stav úplnej fyzickej, duševnej a sociálnej pohody, nepredstavuje len neprítomnosť choroby alebo chyby“. Ak by sme chceli vytvoriť jednoduchú definíciu wellness, mohla by znieť takto: „Wellness je spôsob alebo proces, ktorého cieľom je úsilie o maximalizáciu svojho vlastného potenciálu. Ide o cielenú snahu zlepšiť svoj život vo všetkých aspektoch – fyzickom, psychickom, sociálnom i duchovnom, pretože všetky vplývajú na fungovanie človeka a vedú k spokojnosti so sebou samým a šťastnému životu.  

Dostávame sa k druhému dôležitému pojmu, ktorým je joga. Podstata jogy je založená na tom, že ak chce človek žiť v harmónii so sebou samým a životným prostredím, musí dosiahnuť zjednotenie tela, duše a mysle. Joga sa snaží o dosiahnutie harmónie prostredníctvom asán, dýchania a meditácie. Asány alebo pozície v joge sa sústreďujú na rozvoj fyzickej stránky človeka. Mentálne zdravie upevňujú meditácie a dýchacie techniky.

Čo je teda wellness joga?

Wellness joga vychádza z poznania, že vnútorná rovnováha je kľúčom k šťastnému životu. Dôležité je, aby človek pochopil svoje vlastné telo, jeho limity i možnosti. Wellness joga je akýmsi kľúčom, ktorý pomáha jednotlivcovi spoznať anatómiu svojho tela a jeho potreby. Je cestou k slobode pohybu, pretože prostredníctvom jednotlivých pohybov sa jemne naťahuje spojivové tkanivo, ktoré sa nachádza v oblasti kĺbov. Ak človek dosiahne cieľ, teda spozná svoju fyzickú stránku, toto poznanie ho povedie k celkovej harmónii, ktorou je v joge vyváženosť medzi telom, dušou a mysľou.

Tento typ jogy je vhodný takmer pre všetkých. Avšak odporúča sa najmä tým, ktorí sú dlhodobo vystavení stresu a napätiu. Wellness joga napomáha efektívne zvládať stres. Je cestou k získaniu fyzickej a psychickej pohody. Je pravda, že proti stresu môžeme bojovať viacerými spôsobmi. Sú nimi pohybová aktivita resp. výkon, rovnako ako wellness procedúra v podobe relaxačnej masáže alebo sauny. Ak však nemáte chuť pravidelne športovať alebo si dopriať wellness procedúru, balíčkom 2 v 1 je pohodová wellness joga, kde si oddýchnete a načerpáte pozitívnu energiu.  


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Potrebujete sa zbaviť stresu a oddýchnuť si? Vieme, čo vám pomôže!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.