Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Pár tipov pre zdravý životný štýl

Mia

Zaujíma vás všetko okolo zdravého životného štýlu? Máme pre vás pár tipov, ktoré nielen poradia, ale aj pobavia.

http://www.sxc.hu/photo/1068146
26. MAR 2012

1.Tip

Áno, po cibuli a cesnaku vám smrdí z úst ako z polepšovne. No cesnak a cibuľa účinne bojujú proti rakovine a pomáhajú pri detoxikácii pečene. Kašlite na dych a pekne ich jedzte.

2.Tip

Čistenie zubov je vynikajúci spôsob, ako potlačiť nutkanie dať si niečo sladké, ako nejesť. No ak si umývate zuby tri či viac krát denne, každý deň, celý život, hlcete stopové množstvá zubnej pasty. A čo je v paste? Chemikálie. Umelé sladidlá. To chcete jesť? Kupujte si prírodné zubné pasty.

3.Tip 

Pokožka je najväčším orgánom tela. Deň čo deň si na kožu nagebríme všemožné masti, krémy, farbičky a vtierame si ich do nej. Prečítali ste si niekedy, aké je ich zloženie? Zišlo vám niekedy na um, že si strkáte chemikálie priamo do svojho najväčšieho orgánu? Uvedomili ste si, koľko pórov máte na tele a čo o nich dávate? Kupujte si prírodnú kozmetiku. 

To, čo si dávate do tela je rovnako dôležité ako to, čo si dávate do tela, najmä na tie časti tela, ktoré si holíte, vytrhávate alebo voskujete. Vaše otvorené póry netúžia po invázii chemikálií. A čo váš dezodorant, mejkap, parfumy a krémy? Sú neškodné?

4.Tip

Aj dobrého môže byť občas priveľa. Nepredávkujte sa vodou, aby ste si nevyplavili z tela potrebné zásoby soli. Osem pohárov denne celkom stačí.

5.Tip

Prírodná, neupravovaná morská soľ (je iná ako stolová soľ) obsahuje mnoho esenciálnych minerálov, posilňuje funkcie orgánov, neutralizuje toxíny a pomáha hydratácii našich buniek a orgánov.

6.Tip

Kúpte si parný hrniec. Zmení vám život.

7.Tip

Pravidelne darujte krv. Zachránite niekomu život a zároveň schudnete.

8.Tip

Cvičte jogu. Je to výborný prostriedok povzbudzujúci činnosť srdca, ktorý navyše posilňuje, tonizuje a spevňuje svaly. Joga má úžasné účinky na funkciu orgánov, posilňuje imunitný systém, pomáha pri nespavosti, pri predmenštruačnom syndróme, pri menštruačných kŕčoch, blahodárne vplýva na celkové zdravie. Budete nadšení tým, ako vyzeráte a ako sa cítite. A toto vravím celkom vážne. Keby všetci cvičili jogu, na celom svete by bol mier.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pár tipov pre zdravý životný štýl

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.