Dopraj si aktívny oddych na novom FIT POBYTE v X-Bionic 11.-13.11.

Objavte čaro dokonalého relaxu v spa!

Mirka

Neviete sa vysporiadať s pretrvávajúcou únavou a zlou náladou? Porazte ich prostredníctvom spoľahlivých bojovníkov - procedúrami v spa a wellness centrách!

http://www.sxc.hu/photo/1208781
23. MAR 2012

Dnešné rýchle životné tempo spôsobuje množstvo civilizačných chorôb. Sme stresovaní, nervózni a deprimovaní. Psychická nepohoda spôsobuje ochorenia rozličného druhu. Ako proti stresu bojovať? Na začiatok skúste do svojho života začleniť niektorú z wellness procedúr. Potešte seba a svoju rodinu dokonalým relaxom v spa. Ponuka je pestrá – masáže, liečivé zábaly, sauna, kúpele. Poďte si spolu s nami vybrať tú, ktorá vám prinesie nezabudnuteľný relax a silu do ďalších dní.

Nechajte sa očariť dotykmi, ktoré liečia

Masáž, ktorá patrí medzi prvé relaxačné prostriedky ľudstva, sa spomína v písomnostiach starých tisícky rokov. Už starí Egypťania vedeli, že masáž uvoľňuje a prináša množstvo slastných pocitov. Masáže sa postupne začlenili do kultúr jednotlivých národov, ktoré ich obohatili o zaujímavé prvky. Pevnú pozíciu má medzi masážami klasická masáž. Jej úlohou je stimulácia krvného a lymfatického systému. Súčasťou alternatívnej medicíny je thajská masáž. Úľavu od bolesti prináša reflexná masáž zameraná na problematické oblasti. Najčastejšie sa používa pri bolestiach chrbtice.

Horúci kúpeľ v liečivej vode má zázračnú moc

Silu liečivých kúpeľov poznali starí Rimania i Egypťania. Horúce kúpele slúžili pre dokonalé uvoľnenie a relaxáciu. Slovensko sa môže popýšiť viacerými kúpeľmi s liečivou termálnou vodou s obsahom vzácnych zložiek. Kúpele sa sústreďujú na liečbu širokého spektra ochorení a zdravotných ťažkostí. Stačí si vybrať tie správne.

Relaxačné kúpele sú neodmysliteľnou súčasťou každého wellness centra. Zákazníci si nevedia vynachváliť rašelinové, bylinkové, perličkové alebo vírivé kúpele. Vírivé kúpele sú vhodné predovšetkým k psychickému a svalovému uvoľneniu.

Zábaly ulahodia telu i duši

Zábaly patria k využívaným a obľúbeným wellness procedúram. Na zlepšení prekrvenia, obnove kožných buniek, zlepšení funkcie svalov a kĺbov sa podieľa obľúbený rašelinový zábal. Poteší i dámy, pretože pôsobí proti celulitíde. Pri rôznych druhoch zdravotných problémov sa využívajú bahenné zábaly, ktoré sa aplikujú na celé telo. Pozitívne pôsobí medový a čokoládový zábal, ktorý pošteklí aj chuťové bunky.

Vypoťte zlú náladu v saune!

Sauna je spoľahlivým bojovníkom proti toxínom, ktoré sa nachádzajú v ľudskom organizme. Prospieva vnútorným orgánom, ale aj pokožke. Je účinná aj proti kožným problémom a alergiám. Klasikou medzi saunami je fínska sauna, ktorá sa považuje za prostriedok zlepšenia imunity, odstránenia zlej nálady i významnú skrášľovaciu procedúru.

O sile éterických olejov, získaných z rastlín, nemožno pochybovať. Liečivé rastliny majú zázračnú moc a ich výťažky sa využívajú v bylinných saunách. Aromaterapia je balzamom pre ľudské telo a jemným pohladením pre dušu. Turecký kúpeľ alebo parnú saunu ocenia tí, ktorým nevyhovuje tradičná fínska sauna.

Podporte kondíciu plávaním, ktoré disponuje množstvom pozitív

Neodmysliteľnou súčasťou wellness a spa zariadení sú bazény, ktoré ponúkajú jedinečnú príležitosť k plávaniu. Plávanie patrí medzi účinné aeróbne aktivity, ktoré posilňujú srdce, budujú kondíciu a spaľujú kalórie. Pri plávaní sa uvoľňujú zázračné hormóny šťastia, ktoré urobia deň krajším. Spestrite si leňošenie v spa centre zmysluplnou aktivitou, ktorou plávanie jednoznačne je.

Krajší so spa procedúrami?

Spa skrášľovacie procedúry využívajú predovšetkým dámy, no narastá i záujem pánskeho osadenstva. Príjemným spestrením sú zoštíhľujúce procedúry v podobe proticelulitídových procedúr, pílingov a špeciálnych masáži. Nesmieme zabudnúť na vyživujúce ošetrenie rúk a nôh, manikúru a masáže určené pre oblasť tváre a krku.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Objavte čaro dokonalého relaxu v spa!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3373
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.