Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Objavte čaro dokonalého relaxu v spa!

Mirka

Neviete sa vysporiadať s pretrvávajúcou únavou a zlou náladou? Porazte ich prostredníctvom spoľahlivých bojovníkov - procedúrami v spa a wellness centrách!

http://www.sxc.hu/photo/1208781
23. MAR 2012

Dnešné rýchle životné tempo spôsobuje množstvo civilizačných chorôb. Sme stresovaní, nervózni a deprimovaní. Psychická nepohoda spôsobuje ochorenia rozličného druhu. Ako proti stresu bojovať? Na začiatok skúste do svojho života začleniť niektorú z wellness procedúr. Potešte seba a svoju rodinu dokonalým relaxom v spa. Ponuka je pestrá – masáže, liečivé zábaly, sauna, kúpele. Poďte si spolu s nami vybrať tú, ktorá vám prinesie nezabudnuteľný relax a silu do ďalších dní.

Nechajte sa očariť dotykmi, ktoré liečia

Masáž, ktorá patrí medzi prvé relaxačné prostriedky ľudstva, sa spomína v písomnostiach starých tisícky rokov. Už starí Egypťania vedeli, že masáž uvoľňuje a prináša množstvo slastných pocitov. Masáže sa postupne začlenili do kultúr jednotlivých národov, ktoré ich obohatili o zaujímavé prvky. Pevnú pozíciu má medzi masážami klasická masáž. Jej úlohou je stimulácia krvného a lymfatického systému. Súčasťou alternatívnej medicíny je thajská masáž. Úľavu od bolesti prináša reflexná masáž zameraná na problematické oblasti. Najčastejšie sa používa pri bolestiach chrbtice.

Horúci kúpeľ v liečivej vode má zázračnú moc

Silu liečivých kúpeľov poznali starí Rimania i Egypťania. Horúce kúpele slúžili pre dokonalé uvoľnenie a relaxáciu. Slovensko sa môže popýšiť viacerými kúpeľmi s liečivou termálnou vodou s obsahom vzácnych zložiek. Kúpele sa sústreďujú na liečbu širokého spektra ochorení a zdravotných ťažkostí. Stačí si vybrať tie správne.

Relaxačné kúpele sú neodmysliteľnou súčasťou každého wellness centra. Zákazníci si nevedia vynachváliť rašelinové, bylinkové, perličkové alebo vírivé kúpele. Vírivé kúpele sú vhodné predovšetkým k psychickému a svalovému uvoľneniu.

Zábaly ulahodia telu i duši

Zábaly patria k využívaným a obľúbeným wellness procedúram. Na zlepšení prekrvenia, obnove kožných buniek, zlepšení funkcie svalov a kĺbov sa podieľa obľúbený rašelinový zábal. Poteší i dámy, pretože pôsobí proti celulitíde. Pri rôznych druhoch zdravotných problémov sa využívajú bahenné zábaly, ktoré sa aplikujú na celé telo. Pozitívne pôsobí medový a čokoládový zábal, ktorý pošteklí aj chuťové bunky.

Vypoťte zlú náladu v saune!

Sauna je spoľahlivým bojovníkom proti toxínom, ktoré sa nachádzajú v ľudskom organizme. Prospieva vnútorným orgánom, ale aj pokožke. Je účinná aj proti kožným problémom a alergiám. Klasikou medzi saunami je fínska sauna, ktorá sa považuje za prostriedok zlepšenia imunity, odstránenia zlej nálady i významnú skrášľovaciu procedúru.

O sile éterických olejov, získaných z rastlín, nemožno pochybovať. Liečivé rastliny majú zázračnú moc a ich výťažky sa využívajú v bylinných saunách. Aromaterapia je balzamom pre ľudské telo a jemným pohladením pre dušu. Turecký kúpeľ alebo parnú saunu ocenia tí, ktorým nevyhovuje tradičná fínska sauna.

Podporte kondíciu plávaním, ktoré disponuje množstvom pozitív

Neodmysliteľnou súčasťou wellness a spa zariadení sú bazény, ktoré ponúkajú jedinečnú príležitosť k plávaniu. Plávanie patrí medzi účinné aeróbne aktivity, ktoré posilňujú srdce, budujú kondíciu a spaľujú kalórie. Pri plávaní sa uvoľňujú zázračné hormóny šťastia, ktoré urobia deň krajším. Spestrite si leňošenie v spa centre zmysluplnou aktivitou, ktorou plávanie jednoznačne je.

Krajší so spa procedúrami?

Spa skrášľovacie procedúry využívajú predovšetkým dámy, no narastá i záujem pánskeho osadenstva. Príjemným spestrením sú zoštíhľujúce procedúry v podobe proticelulitídových procedúr, pílingov a špeciálnych masáži. Nesmieme zabudnúť na vyživujúce ošetrenie rúk a nôh, manikúru a masáže určené pre oblasť tváre a krku.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Objavte čaro dokonalého relaxu v spa!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.