Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Nový štýl cvičenia zvaný Alpinning

Tinka

Hľadáte zmenu v cvičení, ale tak aby stále bolo účinné? Možno by ste mali vyskúšať Alpinning - Indoor Walkingová aktivita. V Čechách sa stretla s veľkým úspechom, cvičí sa už v 75 Alpinningových centrách.

alpinning
27. JUL 2011

Predstavujeme vám Alpinning

Alpinning je Indoor Walkingová aktivita, ktorú možno vo voľnom preklade pomenovať ako „chôdza vo vnútri“. Vychádza z najprirodzenejšieho ľudského pohybu a tým je chôdza.

Možno ho označiť ako skupinové, zábavné a energeticky vysoko účinné cvičenie, ktoré prebieha na špeciálne vyvinutých trenážeroch. Cvičenci pri tomto cvičení v tom istom okamihu nachádzajú hudbu, motiváciu, kondíciu a psychickú uvoľnenosť.

Alpinnig možno charakterizovať aj ako unikátny kardiovaskulárny program, ktorý posiluje dolnú aj hornú časť tela. Zlepšuje aerobnú kapacitu a zároveň spaľuje veľké množstvo kalórií. Počas cvičenia sa zapájajú svaly, ktoré stabilizujú telo, zvyšuje VO2 max, a tým celkovo zlepšuje kardiovaskulárny systém tela.

Kombinuje tréning s mnohými cvikmi a tiež využíva meranie tepu, čím ponúka cvičiacim neopakovateľný spôsob cvičenia. A to preto, že každý účastník cvičenia si zvolí takú úroveň zdatnosti, ktorá odpovedá jeho individuálnym fyzickým predpokladom.

Alpitrack disponuje elektronickým displejom, ktorý sníma srdcovú frenkvenciu taktiež monitoruje ušlú vzdialenosť, okamžitú rýchlosť chôdze, všeobecný čas, aktuálny čas chôdze, počet spálených kalórii, teplotu prostredia. S Alpinningom máte svoj trénink pod absolútnou kontrolou.

Vďaka prepracovanému brzdnému systému a jeho variabilnej simulácii je možné zažiť zážitok podobajúci sa skutočnému zaťaženiu v prírode.

Ako prebieha hodina Alpinningu?

Cvičiaci uvedie pás do pohybu svojou vlastnou silou. Alpitrack nemá motor, ale zotrvačník, preto musí cvičiaci použiť svoju silu, aby pás uviedol do pohybu. Sklon Alpitracku sa dá jednoducho meniť v rozsahu 2 – 28%, a to v troch možných polohách.

Simuluje sa tu chôdza po rovine, ako aj do prudkého kopca v maximálnom stúpaní 25%, ktoré je šetrné k vašim kĺbom. Za doprovodu hudby cvičiaci sledujú cviky inštruktora, ktorý stojí vpredu. Ide o veľmi pestré cviky ako napr. zdvihy kolien, vyšlapy na predný rám, drobná chôdza a podobne.

Po celú dobu trvania cvičenia je možno meniť záťaž, a tým simulovať náročnosť stúpania do kopca. To je prvá časť hodiny, ktorá trvá cca 35 minút. Ďalších 15 minút sa venuje cvičeniu s gumovými expandermi, ktoré sú súčasťou Alpitracku.

Alpping Indoor Walking smú ponúkať len autorizované centrá, kde jednotlivé lekcie vedú certifikovaní lektori. Len to je zárukou účinných, bezpečných a kvalitných princípov tohto unikátneho programu.

Prínosy Alpinningu

Ľudia zaoberajúci sa Alpinningom tvrdia, že je to najlepší spôsob ako schudnúť. Pri jednej 50 minútovej lekcii vydáte 1230 - 3140 kJ, čo je mnohonásobne viac než pri klasických formách cvičenia. Pokiaľ budete chodiť na lekcie Alpinningu aspoň 2 krát týždenne a mierne upravíte životosprávu, tak výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Tak, už sa  len o tom presvedčiť :) Máte niekto skúseností s týmto cvičením na Slovensku? V Českej republike vzniklo už 75 Alpinningových centier.

Zdroj: www.alpinning.cz


DISKUSIA K ČLÁNKU (4)

Diskusia k článku - Nový štýl cvičenia zvaný Alpinning

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

mufik11
mufik11
 27.7.2011 16:31

Nuda to není.Rychle to uteče a je to velmi pestré, různé úkroky, výšlapy.Posledních 15 minut se posiluje s expandery a jednoručkami....
http://www.youtube.com/watch?v=KZwd7d1rV6I&feature=player_embedded

 
Liška Eliška
Liška Eliška
 27.7.2011 14:43

teda zhodit som chcela povedat, nie "uhodit" smajlik - 8

 
Liška Eliška
Liška Eliška
 27.7.2011 14:41

mufik11: A nie je to nuda, ked je to chodza? A kolko kil sa ti podarilo uhodit?

 
mufik11
mufik11
 27.7.2011 12:58

smajlik - 18Už som zkusil a vrele doporučujem všetkým kdo chcu shodit prebytočná kila!