Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Nechce sa vám cvičiť? Zumba vás určite namotivuje!

Tinka

Kombinuje unikátne exotické a aeróbne pohyby. Maximalizuje výdaj kalórii a spaľuje tuky. Navyše pri nej počúvate a tancujete na úžasné latinsko americké rytmy. Áno, reč je o Zumbe! Tej, ktorá dokázala rozhýbať aj tých, ktorí nikdy nešportovali.

zumba
6. JUN 2011

Dovoľte sa mi predstaviť, volám sa Zumba. Kombinujem dynamickú latinsko americkú hudbu a unikátne exotické a aeróbne pohyby. Konkrétne zhŕňam tance ako Salsa, Merengue, Flamenco, Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Belly Dancing.

Som efektívna, založená na princípe intervalového tréningu, ktorý maximalizuje výdaj kalórií, spaľovanie tukov a tónovanie svalov. Moje choreografie zahŕňajú striedanie rýchlych a pomalých rytmov na princípe vytrvalostného intervalového tréningu s cieľom vyformovať a posilniť celé telo a zároveň spaľovať tuk.

Som vhodná takmer pre všetkých!!! Zumbu by nemali cvičiť ľudia s vysokým krvným tlakom, ani tí, čo majú problémy s kĺbmi, pretože v cvičebnej zostave je dosť skákavých prvkov. Pre všetkých ostatných bez ohľadu na vek, kondičku som priam stvorená!

Najdôležitejšia je chuť sa hýbať. Nemusíte mať tanečné skúsenosti, znalosť konkrétnych krokov, ani super kondíciu. Nikto vás nebude nútiť vykonávať konkrétne pohyby, tie sa vám časom do tela dostanú sami.

Čo očákavať od Zumby?

Ak váš záujem rozhýbať svoje telo padne na môj výber, môžete očakávať:

  • spálenie 1000 kalórii za jednu hodinu,
  • vyformujete si telo, spevníte zadok, nohy, brucho a posilníte srdce,
  • telo vám zaplavia endorfíny (hormóny šťastia :),
  • zhodíte zo seba stres (v dnešnej dobe veľmi dôležité),
  • vypotíte problémy.

 

Neviete si takú hodinu zumby predstaviť? Tak sa pozrime, čo vás čaká, ak sa rozhodnete zumbu navštívíť:

  • hodina sa začína zahriatím tela aerobnými cvikmi,
  • nasledujú štvor až päť minútové kolá – kde sa miešajú rôzne pohyby, tanečné štýly sú všetky pospájané do veľmi dynamického celku,
  • medzi jednotlivými pesničkami sú krátke prestávky na doplnenie tekutín.

Idem na zumbu a čo na seba?

Na Zumbu nepotrebujete žiadne zvláštne oblečenie, mali by ste sa v ňom hlavne dobre cítiť. Oblečenie by však malo sať pot, ktorý z vás len tak potečie. Postačí vám bežné športové oblečenie. Keďže Zumba dýcha letnou atmosférou, nebojte sa jasných farieb. Dôležité sú topánky, predávajú sa aj špeciálne, takzvané Hi-Step topánky, ktoré sú odpružené. Ale stačia vám aj klasické ľahké tenisky, v ktorých sa dobre cítite.

Avšak tí, ktorí holdujete módnym trendom a outfitom, určite vás bude zaujímať, že zumba má svoje doporučené oblečenie. Vias si môžete prečítať aj v článku Sexi zumba oblečenie na vaše hodiny zumby.

Zumba sa stala populárnym cvičením na celom svete. Toto rytmické, aerobno tanečné cvičenie si našlo mnoho priaznivcov aj u nás. S výberom ponúk kam vyraziť za zumbou preto určite nebude problém v žiadnom meste. Na portáli Cvičte.sk si v katalógu zariadení môžete vyhľadať kde si môžete vo vašom meste "zazumbovať".  

Už ste sa rozhodli? Tak zbaliť tašku a pustiť sa do zumbovania!


DISKUSIA K ČLÁNKU (4)

Diskusia k článku - Nechce sa vám cvičiť? Zumba vás určite namotivuje!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Be Fit
Be Fit
 9.6.2011 9:08

Mozno som bola u nespravnej instruktorky. Je pravda ze dnes uz precvicuje zumbu kadekto, aj ked nemaju certifikaty alebo ich dostanu "zadarmo", t.j. za to ze sa kurzu vobec zucastnia. smajlik - 11

 
tinka8
tinka8
 8.6.2011 21:34

ako pre koho samozrejme...:)

 
Be Fit
Be Fit
 8.6.2011 14:45

hmm..no neviem, mna zumba nechytils...prislo mi to take trochu infantilne poskakovanie smajlik - 8

 
tinka8
tinka8
 6.6.2011 19:52

zumba je skvelaa..je to tanecno zabavne straveny cas a pritom sa pelne formuje telo! :)