Chceš ľahšie zvládnuť PMS, menštruáciu aj ovuláciu? Vyskúšaj to s tréningami a jedálničkami z FEMINI VÝZVY.

Medical Pilates sprevádza pri práci aj fyzioterapeutov

Mirka

Úpravami Pilatesu vzniklo isté terapeutické cvičenie. Reč je o cvičení Medical Pilates, ktoré spája princípy Pilatesu a najnovšie poznatky z oblasti fyzioterapie.

pilates medical
5. NOV 2011
 

Pilates sa udomácnil v mnohých krajinách a počet ľudí využívajúcich jeho pozitívne účinky narastá. O Pilatese vieme, že je dielom Josepha Pilatesa, ktoré vzniklo v roku 1920. Ide o cvičebný program zostavený zo stoviek cvikov, kde je zapojená široká škála svalových skupín. Pri cvičení je dôležité využívať nielen svaly, ale aj myseľ a dodržiavať sedem princípov Pilatesu. Za najvyššiu prioritu sa považuje kvalitné vykonanie jednotlivých cvikov.

Milates Medical využívajú aj fyzioterapeuti

O účinnosti Pilatesu nemožno pochybovať. Úpravami Pilatesu vzniklo terapeutické cvičenie, ktoré je využívané pri rehabilitáciách a zmierňovaní následkov úrazov a zranení. Hádate správne, hovoríme o cvičení Medical Pilates, ktoré spája princípy Pilatesu a najnovšie poznatky z oblasti fyzioterapie.

Medical Pilates využívajú fyzioterapeuti pri vykonávaní svojej profesie, aby pomohli pacientom s rôznymi problémami pohybového aparátu. Jednotlivé prípady sú posudzované individuálne. Každému pacientovi je cvičebný program ušitý na mieru. Je dôležité vedieť, že Medical Pilates sa sústreďuje na dve hlavné svalové skupiny – brušné svalstvo a svaly panvového dna.

Medical Pilates je známe predovšetkým ako rehabilitačné cvičenie. Odporúčané je aj v prípade, že trpíte bolesťou chrbta a krčnej chrbtice, ste po pracovnom alebo športovom úraze. Bolí vás často hlava? Potom je Medical Pilates to pravé. Je vhodné i pre ľudí trpiacich osteoporózou a skoliózou. Bolesti i zranenia bedrovej chrbtice, ramien, kolien a členkov môžete vyriešiť prostredníctvom tejto metódy. Je bezpečné pre tehotné ženy i mamičky po pôrode.

Medical Pilates ako šikovný pomocník v boji proti bolesti

Medical Pilates môžeme pokojne zaradiť do kategórie rehabilitačno-relaxačných cvičení. Jednotlivé cviky sú vykonávané pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta. Cvičí sa individuálne alebo v malých špecificky zameraných skupinkách (podľa typu zdravotných problémov), aby sa mohol odborník plno venovať každému zúčastnenému.

Medical Pilates slúži k zlepšeniu existujúcich zdravotných problémov, ale je aj vhodnou prevenciou. Je určené i pre pacientov, ktorí trpia chronickými ťažkosťami. Cviky sa vykonávajú na podložke, s pomocou pružín alebo fit lopty. Je vhodné pre všetky vekové skupiny s rozličným stupňom kondície.

Medical Pilates slúži k zlepšeniu celkovej pohyblivosti. V rámci tréningového programu môže skvelo poslúžiť i profesionálnym športovcom ako prevencia voči zraneniam svalov.

Pozrime sa na výhody cvičenia Medical Pilates:

  • Zmiernenie bolesti po úrazoch, operáciách a pri problémoch s pohybovým aparátom,
  • Zlepšenie pohyblivosti a rýchlejší návrat k pôvodnej kondícii po operačných zákrokoch alebo úrazoch,
  • Výrazný prínos v oblasti držania tela, získania celkovej sily a stability,
  • Cvičenie je vykonávané pod dohľadom skúseného odborníka, ktorý dohliada na kvalitu jednotlivých cvikov,
  • Pravidelné cvičenie vedie k získaniu pevného sexi bruška,
  • Pozitívne pôsobí na dýchaciu sústavu resp. zlepšuje kontrolu cvičiaceho nad vlastným dýchaním,
  • Výrazným spôsobom zlepšuje celkovú kondíciu,
  • Má uvoľňujúce účinky a prospieva psychike,
  • Odbúrava stres, únavu a podporuje obranný systém človeka,
  • Vedie k zníženiu hmotnosti – výhodou je, že strácate podkožný tuk!

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Medical Pilates sprevádza pri práci aj fyzioterapeutov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3376
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.