Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Majstrovstva Slovenska v aerobikovom maratóne alebo aerobik pre každého

Mia

Aerobik má mnoho tvári a podôb. Máte jedinečnú príležitosť spoznať alebo zažiť niektoré z nich. Pretože sa chystá aerobikový maratón! Čo taký maratón obnáša, na to sme sa spýtali jej hlavnej organizátorky.

aerobikovy maraton
27. APR 2011

Posledné mesiace ste mohli postrehnúť rôzne webové upútavky a plagáty na aerobikový maratón, ktorý sa uskutoční v sobotu 7.mája v Malackách. Hlavnou organizátorkou podujatia je Ing. Miriam Horváthová, IFAA – Licencia A, ktorá je zároveň majiteľkou cestovnej kancelárie CKFIT.

Zaujalo nás, aký prínos má taký aerobikový maratón pre ľudí, ako aj otázka, ako je možné v tejto unáhlenej dobe prilákať na jej tradičnú hodinu aerobiku až 100 ludí...Čo sa na jej hodinách bežne stáva.

Opýtali sme sa Miriam, v čom vidí záujem žien o takýto druh „tradičného aerobikového pohybu“, hlavne keď aerobiku šliape na päty populárna a propagovaná Zumba.

Pre koho je vlastne určený tradičný aerobik?


Hodiny aerobiku sa môže zúčastniť každý, bez ohľadu na pohlavie, vek, športové nadanie či zdravotný stav. Dôležitá je chuť zacvičiť si! Všetky prípadné prekážky dokáže odstrániť inštruktor, ktorého povinnosťou je prispôsobiť hodinu tak, aby vyhovovala jeho klientom. Je dobré oboznámiť ho s prípadnými zdravotnými obtiažami ešte pred začatím cvičenia

Aký výsledok môžu ženy očakávať krátkodobo, prípadne dlhodobo cvičením aerobiku?

Pre dosiahnutie výsledkov je nutné cvičiť minimálne 2-3 krát týždenne. K spaľovaniu tuku dochádza až po 30 minutách intenzívneho cvičenia. Dôležitým faktorom pri cvičení je i tepová frekvencia, ktorá by po celú dobu aerobného bloku nemala klesnúť pod 120 tepov/min. (Samozrejme bolo by veľmi komplikované zaoberať sa v priebehu cvičenia tepovou frekvenciou, tento problém však za vás vyrieši skúsený cvičiteľ, ktorý vie, v akom rozsahu by sa mala tepová frekvencia pohybovať, a má k tomu už prispôsobenú hudbu).

Pri správnom prevedení pohybov aerobik kĺby neničí, naopak aerobné cvičenie prispieva k tvorbe kĺbného mazu. Výsledky svojho cvičenia nekontrolujte iba na váhe. Pri cvičení a posiľňovaní redukujete tuky, ale zároveň vám rastie svalová hmota, preto môžete dosiahnuť výrazného zlepšenia postavy, bez toho aby sa vám zmenila váha.

Späť k BuďFIT maratónu SR. Nemyslíte si že doba „maratónov“ už skončila?

Je pravda, že klasické aerobikové maratóny ako sme ich poznali pre desiatimi rokmi už vymreli. Je nová doba, ľudia chcú poriadnu show a exibície, chcú si oddýchnuť a zároveň cvičiť. Nechce sa im rozmýšľať nad ťažkými tanečnými choreografiami, ale fyzicky drilovať. Bodyforming, boot camp, intervalový trénik, posiľňovanie vlastnou váhou to sú prvky, ktoré som spojila do jednej hodiny – DRILLMAXX.

Maratóny modernej doby musia mať taktiež v sebe show. O skvelú párty sa postará DJ MISS RODEZ, ktorý bude mixovať celé podujatie „live“. Celou akciou búdu sprevádzať počas prestávok tanečná škola Saltatrix. Vsadili sme na skúsených lektorov s viac ako 10 ročnou praxou a najvyššími aerobikovými licenciami. Laci Vaska, Hanka Majzlíkova a Ildikó Sóoky sú mená ktoré zaručia poriadny aerobik.

Môžu dôsť na tento maratón aj zaciatočníci?

Samozrejme, 4 hodiny aerobiku nie je až také ťažké zvládnuť. Každú hodinu je 10 minútová prestávka na občerstvenie. Bude veľa cien aj pre „nesúťažiacich“ a dokonca aj diváci si dôjdu na svoje. Do posledných dvoch hodín postupuje 40 najlepších (20 z kategorie do 30 rokov a 20 z kategórie nad 30 rokov) ale zostávaju cvičiť všetci. Hrá sa o skvelé veľké poháre a honorované ceny pre všetkých vo výške až 2,000 EUR. Tombola bude tento krát aj pre divákov a všetkých cvičiacich.

Hlavným partnerom podujatia je cestovná kancelária CKFIT. Čo ženy najviac láka na aerobic – fitness – wellness pobyty?

V ponuke CK nájdete športovo relaxačné pobyty sústreďujúce sa hlavne na území Slovenskej republiky, keďže ponuka kvalitných hotelov a relaxačných zariadení je bohatá. Cieľom je zabezpečiť pre náročných klientov kombináciu úplného vyčerpania spolu s úplným relaxom.

Počas predĺžených víkendov sa cvičí 8 až 12 hodín aerobiku pod vedením certifikovaných a odborných inštruktorov. Individuálne sa precvičuje vo fitness posiľňovni, konzultuje ako zostať fit a na druhej strane nastáva úplné uvoľnenie v podobe jacuzzi, termálnych bazénov, saunového sveta alebo thai masáže s kvalitnou ponukou jedálneho lístka. Po troch dňoch ma človek pocit, že urobil maximálne všetko pre svoje telo. No napriek tomu odchádza s pocitom úplného oddýchnutia a pripravený čeliť celotýždnovému zhonu a stresu veľkomiest a rýchleho životného štýlu. CKFIT drží licenciu cestovnej kancelárie a ponúka všetky aerobikové a fitness pobyty transparentne.

Prezradíte nám niečo o sebe na záver?

Aerobiku sa venujem už cca 15 rokov a pri troch dcérach (2, 5, 8) mi dobíja energiu z celodenného kolotoča. Som rodená Malačianka, a žijem tu už 35 rokov. Chcela by som všetkým čitateľom a návštevníkom portálu cvicte.sk odkázať, aby sa zdravo stravovali a pravideľne cvičili. Či už to je aerobik, bicykel, beh, plávanie alebo tancovanie. Zdravie máme len jedno a darmo v „zdravom tele, zdravý duch“.

A nám neostáva nič iné len súhlasiť. Ďakujeme Miriam za rozhovor a zároveň držíme palce, aby spomínaný maratón prebehol podľa jej predstáv, ako aj všetkých účastníkov! 


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Majstrovstva Slovenska v aerobikovom maratóne alebo aerobik pre každého

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Katie de Chimp
Katie de Chimp
 27.4.2011 16:52

smajlik - 18
Skvelé....Už teraz sa teším....Chystá sa tam niekto?
Baby,...dajte mi vedieť...Ďakujem, Katie