Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Kondičný tréning StrongMan aj v televízii

Jana Šimkovičová

V rannom Teleráne Markízy bola odvysielaná reportáž o zaujímavom tréningu. Prečo mu venujeme pozornosť? Pri cvičení StrongMan prenášate veľké náradia, nákupné tašky a iné na prvý pohľad odstrašujúce veci. Chudnete a budujete kondičku. To stojí za pozornosť.

Markíza priniesla reportáž o kondičnom tréningu StrongMan
18. MAR 2013

Prvý dojem z tréningu StrongMan? Ide hlavne o kondičku. Rozhodne to nie je štandardné cvičenie s činkami. Pripravte sa na náradia, ktoré sa vám na prvý pohľad môžu zdať zvláštne a môžete sa cítiť ako na stavenisku. Tréner vás môže postaviť pred hrubé a dlhé lano, obrovské závažie, ktoré ťaháte za popruhy alebo pneumatiku maxi veľkosti, do ktorej búchate kladivom.

Inštruktor Boris Žbirka, ktorý sa v Teleráne Markízy k StrongMan vyjadroval, hovorí: “ Sú to všetko cviky, ktoré sú prirodzené nášmu telu, pohybu a vývoju. Zahŕňa pohyby ako zdvíhanie, ťahanie, tlačenie, prenášanie a nosenie.“ A dodáva:“ Ide o skupinový tréning, kde veľkú rolu zohráva motivácia a správna technika."

Kto StronMan môže?

Predstavujete si na takomto tréningu len mužov silákov? Omyl, pretože StrongMan si obľúbili aj ženy. Tréning je vhodný úplne pre každého, mužov, ženy, mladých, starších, dokonca aj deti. Intenzita cvičenia je prispôsobená danému cvičencovi, jeho fyzickej zdatnosti a veku.

Aké výsledky má pravidelné cvičenie StrongMan?

Ako sme už spomínali, tento typ tréningu vám pomôže získať skvelú kondičku. Dobrou správou je, že vám dokonca pomôže schudnúť a zlikvidovať prebytočný tuk. V reportáži tréner Žbirka uviedol konkrétny prípad ženy, ktorá keď začínala cvičiť mala 31,6 % tuku. Po desiatich týždňoch intenzívneho tréningu StrongMan sa dopracovala k 17,8 % tuku.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kondičný tréning StrongMan aj v televízii

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.