Chceš ľahšie zvládnuť PMS, menštruáciu aj ovuláciu? Vyskúšaj to s tréningami a jedálničkami z FEMINI VÝZVY.

Jedinečné! Cvičí Zumbu vo veku 96 rokov

Zumba-party.sk

Nedávno sme tu mali článok o najmladšej Zumba inštruktorke na svete. Aj v dnešnom článku si ukážeme dôkaz, že Zumba je úplne pre všetkých bez rozdielu pohlavia a veku.

zumba
15. MÁJ 2012
Edward miloval tanec odmalička. Keď s ním začal ako 13-ročný, populárne boli hlavne tzv. „stodolové tance“ a charleston. Dnes vo veku 96 rokov, je stále svojej vášni verný, tentoraz ale v podobe Zumby. 

Pán Clarke, pekár na dôchodku, je najstarší a jediný mužský návštevník hodín Zumba Gold, ktoré sa každý štvrtok konajú v Memorial Hall vo Wrexhame v Anglicku. Myslí si, že hodiny Zumby by malo navštevovať viac pánov.

Tiež tvrdí, že práve vďaka tancu spoznal svoju ženu Dorotku: „Tancovali sme pomalý valčík, keď skončila pesnička a ja som sa chystal odísť, no nedalo sa, lebo mi stále držala ruku. Dali sme sa dokopy a prežili spolu krásnych 65 rokov spoločného života."

Prešiel si celou históriou vývinu „moderného“ tanca, od charlestonu až po latinsko-americké tance na Zumbe, ktorým sa oddáva už tretí rok po sebe. Okrem posilňovania svalov, o ktorých doteraz ani nevedel, mu Zumba dodáva fantastický pôžitok.

Inštruktor a profesionálny tanečník Julie Kirk, hovorí: „Edward je inšpirácia, a nie len pre mňa, ale i všetkých členov skupiny. Je živým príkladom toho, že nie sme nikdy tak starí, aby sme nezačali s tancom a udržiavaním sa v kondícii pravidelným cvičením.

zz

Na záver ešte odkaz od Edward pre všetkých:

"Ak necvičíš Zumbu, prichádzaš o veľa. Život je krátky, a neužiť si ho by bol zločin“. 

 

Ak ste si vzali Edwardovu radu k srdcu, máme pre vás tip na skvelú Zumbu. Príďte si zacvičiť k odbornému partnerovi sekcie ZUMBA na Nevädzovu 3 v Bratislave pondelky, utorky a štvrtky o 19:00. Podrobné informácie nájdete na www.zumba-party


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Jedinečné! Cvičí Zumbu vo veku 96 rokov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3376
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.