Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Jedinečné! Cvičí Zumbu vo veku 96 rokov

Zumba-party.sk

Nedávno sme tu mali článok o najmladšej Zumba inštruktorke na svete. Aj v dnešnom článku si ukážeme dôkaz, že Zumba je úplne pre všetkých bez rozdielu pohlavia a veku.

zumba
15. MÁJ 2012
Edward miloval tanec odmalička. Keď s ním začal ako 13-ročný, populárne boli hlavne tzv. „stodolové tance“ a charleston. Dnes vo veku 96 rokov, je stále svojej vášni verný, tentoraz ale v podobe Zumby. 

Pán Clarke, pekár na dôchodku, je najstarší a jediný mužský návštevník hodín Zumba Gold, ktoré sa každý štvrtok konajú v Memorial Hall vo Wrexhame v Anglicku. Myslí si, že hodiny Zumby by malo navštevovať viac pánov.

Tiež tvrdí, že práve vďaka tancu spoznal svoju ženu Dorotku: „Tancovali sme pomalý valčík, keď skončila pesnička a ja som sa chystal odísť, no nedalo sa, lebo mi stále držala ruku. Dali sme sa dokopy a prežili spolu krásnych 65 rokov spoločného života."

Prešiel si celou históriou vývinu „moderného“ tanca, od charlestonu až po latinsko-americké tance na Zumbe, ktorým sa oddáva už tretí rok po sebe. Okrem posilňovania svalov, o ktorých doteraz ani nevedel, mu Zumba dodáva fantastický pôžitok.

Inštruktor a profesionálny tanečník Julie Kirk, hovorí: „Edward je inšpirácia, a nie len pre mňa, ale i všetkých členov skupiny. Je živým príkladom toho, že nie sme nikdy tak starí, aby sme nezačali s tancom a udržiavaním sa v kondícii pravidelným cvičením.

zz

Na záver ešte odkaz od Edward pre všetkých:

"Ak necvičíš Zumbu, prichádzaš o veľa. Život je krátky, a neužiť si ho by bol zločin“. 

 

Ak ste si vzali Edwardovu radu k srdcu, máme pre vás tip na skvelú Zumbu. Príďte si zacvičiť k odbornému partnerovi sekcie ZUMBA na Nevädzovu 3 v Bratislave pondelky, utorky a štvrtky o 19:00. Podrobné informácie nájdete na www.zumba-party


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Jedinečné! Cvičí Zumbu vo veku 96 rokov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.