Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Fitness tréner sa stal obézny, aby pochopil svojich klientov

Mia

Zástanca zdravého životného štýlu a profesionálny fitness tréner s perfektne vypracovaným telom. Tým všetkým drew Manning bol, kým sa nerozhodol stučnieť a potom znovu schudnúť. O tom je jeho príbeh.

Inštruktor sa stal obézny, aby pochopil svojich klientov
2. SEP 2012
Menej než pred rokom osobný tréner Drew Manning prestal na sebe pracovať a začal sa nezdravo stravovať.

Drew ako propagátor fitness a vyznávač zdravého životného štýlu sa rozhodol vydal pribrať kila navyše a stať sa tučkom. Prečo takéto "barbarstvo"? Aby lepšie pochopil, čím prechádzajú jeho klienti trpiaci nadváhou. Celý proces priberania si zaznamenal a pozrieť si ho môžete aj v nasledujúcom videu.

VIDEO


Celý experiment začal tým, že nabral 31 kíl za štyri týždne. To bola tá ľahšia časť. Tak ako týždne napredovali jeho sebavedomie, ako aj jeho zdravie upadali. Zrazu sa kedykoľvek rýchlo zadýchal, jeho hladina cukru a krvný tlak boli neustále vysoké. „Začína to byť trochu strašidelné,“ povedal na svojom video blogu v tomto štádiu.

Jeho manželka bola pripravená na fyzické zmeny, ktorými mal jej manžel prejsť. Ale vôbec nečakala emocionálne a osobnostné premeny, ktoré prišli spolu s nadváhou. „Jeho sebavedomie bolo zrazu preč, úplne,“ povedala vysvetľujúc, že zrazu sa z neho stal človek letargický, lenivý, ktorý nepomáhal v domácnosti. Aj keď s tým nemal nikdy problém.

„Popieral som to, pokiaľ neprestala neustále poukazovať to, ako som sa zmenil,“ hovorí Drew. „Ale stal som sa lenivým. Mal som málo energie, bol som vyčerpaný. A práve to bolo pre mňa najväčším prekvapením, tá zmena emócii“.

Keď Drew začal so svojim experimentom mal 87,63 cm v páse a jeho obvod krku bol 43,18 cm pričom vážil 86,85kg. Šesť mesiacov na to mal v páse 121,92 cm, obvod krku 48,26 cm a vážil 119,25 kg.

drew

Vlani na jeseň skončil svoj experiment a rozhodol sa vrátiť svoje telo do pôvodného stavu. „Bolo veľmi ťažké vrátiť sa späť k cvičeniu. Prvýkrát, keď som išiel do posilňovne, bol som nervózny. Prvý krát v mojom živote. Bol som pokorený. Pritom vždy som priam miloval byť vo fitku.“

A ako hodnotí celý projekt? Drew tvrdí, že získal viac empatií a pochopenia pre ľudí, ktorí trpia nadváhou. Dokáže viac pochopiť svojich klientov, a práve o tom to celé bolo. Nikdy by však obézny neostal, s tým sa vôbec nestotožnil.

Zdroj foto: www.fit2fat2fit.com, http://edition.cnn.com/2012/03/23/living/male-ideal-body-image/index.html?hpt=hp_c1

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Fitness tréner sa stal obézny, aby pochopil svojich klientov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.