Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Dosiahnite správne držanie tela Pilatesom!

Mirka

Uvedomujete si, že nesprávne držanie tela spôsobuje rad zdravotných ťažkostí? Viete vymenovať aspoň niektoré? V prípade, že ste odpovedali záporne, odpovede sa dozviete od nás. Navyše vám ponúkame efektívne riešenie - Pilates!

http://foter.com/img/photo/64/ambassadorsummit_0594_l.jpg
15. FEB 2012

Chodíte zhrbení? Z času na čas si to uvedomíte a snažíte sa chodiť vzpriamene, ale je to len krátkodobá záležitosť? Pokiaľ ste si z pestrej palety športových aktivít vybrali Pilates, urobili ste správne, pretože Pilates môže váš problém raz a navždy vyriešiť. Dnes vám predstavíme dôvody, pre ktoré sa oplatí chodiť vzpriamene i zdravotné dôsledky hrbenia sa. Nesmú chýbať ani Pilates cvičenia, ktoré vám budú nápomocné.

Čo je príčinou zlého držania tela?

Príčin zlého držania tela je viacero a sú individuálne. Opäť sa potvrdzuje staré známe pravidlo, že všetko so všetkým súvisí, pretože v mnohých prípadoch môže byť zlé držanie tela nepriamym dôsledkom zranení a snahy zabrániť bolesti. Výnimkou nie je zlá životospráva a s ňou súvisiaci vznik ochorení kostí a svalov. Veľmi často je hrbenie sa záležitosťou dedičnosti, zvyku, osobného postoja alebo stresu. Na zlom držaní tela sa podieľa i nosenie nevhodnej obuvi.

Zoznámte sa s dôvodmi, pre ktoré sa oplatí chodiť vzpriamene!

Vzpriamená chôdza je prospešná pre zdravie, ale veľa napovedá o osobnosti človeka. Správne držanie tela, ktoré získate pomocou Pilates cvičení, má mnoho výhod:

  • chrbtica si zachováva do neskorého veku flexibilitu a dokonalú pohyblivosť,
  • vystretý človek pôsobí sebavedomo a držanie tela napovedá o jeho osobnom štýle,
  • pomáha chrbtici znášať záťaž a tlmiť nárazy,
  • zabraňuje asymetrii resp. nerovnomernému zaťažovaniu jednotlivých svalových skupín a ich oslabeniu,
  • zabraňuje vzniku bolesti krčnej chrbtice a vôbec celého chrbta,
  • podieľa sa na zlepšení krvného obehu,
  • znižuje riziko vzniku artritídy,
  • efektívne využívanie svalov znižuje celkovú záťaž a únavu,
  • správne držanie tela ovplyvňuje procesy trávenia, krvného obehu a funkcie vnútorných orgánov,
  • v neskoršom veku sa vyhnete inkontinencii a problémom s pohlavnými orgánmi.

Top 3 cviky pre postoj, ktorý vyžaruje sebavedomie a je zárukou zdravej chrbtice

Cvik číslo 1

Pohodlne sa usaďte na podložku. Myslite na dodržiavanie zásad Pilatesu, ktoré sú zárukou skvelého výsledného efektu. Pomaly pritiahnite kolená smerom k hlave tak, že sa špičkami dotýkate zeme a rukami sa držíte za členky. Nakoniec si hlavu oprite o kolená. Vašou úlohou je napnúť svalstvo v oblasti stehien a zadočka, chvíľu vydržať a cvik koncentrovane opakovať.

Cvik číslo 2

Ľahnite si na brucho, ruky sú dlaňami a predlaktím na podložke, hlava je na zemi a nohy mierne od seba. Najskôr zodvihnite hlavu, ramená a hrudník, nohy sú akoby prikované k podložke. Potom zodvihnite ruky z podložky tak, že lakte smerujú hore a zároveň ich tlačte k sebe. Po celý čas sa tvárou pozerajte na podložku. Opakujte 10-krát.

Cvik číslo 3

K tretiemu cviku si vezmite na pomoc fit loptu. Zaspomínajte si na časy detstva – kľaknite si na kolená a pomaly smerujte zadočkom na päty. Vykonajte hlboký predklon dopredu, natiahnutými rukami sa oprite o fit loptu. Snažte sa telom vyvíjať tlak na oporu v podobe fit lopty. Chrbát je pri tlačení na loptu vystretý.


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Dosiahnite správne držanie tela Pilatesom!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

petersave
petersave
 27.3.2012 11:33

Vyskusala som pilates, pretoze som mala velmi zle drzanie tela a casto ma boleli krize. To, ze by som aj rada schudla ani nemusim hovorit.... Ale naucit sa pilates techniky bolo velmi tazke, akurat co ma viac bolel chrbat, proste som ho nevedela odcvicit ,akokolvek som sa snazila... a tom som mala aj individualne treningy. Potom mi kamaratka odporucala cvicenie na huber motion lab, je to pristroj, ktory vyuziva techniky pilates, cvicenie je troche drahsie,ale naozaj ucinne. Už po dvoch tyzdnoch cvicenia na tomto stroji sa mi o nieco malo zlepsilo drzanie telo, dokonca som schudla 1,7 kg. Teraz je drzanie tela take ako ma byt a schudla som na zelane kila. Co ma najviac tesi je, ze schudla som dost viditelne na bokoch a vyrysovali sa mi aj ostatne svaly. Citim sa uzasne, konecne sa mi vratilo moje sebavedomie Velkou vyhodou tohto cvicenia je, ze ide o individualny trening, kde sa trener cely cas venuje len a len vam, pricom cvicenie je komfortne a nie je az tak fyzicky narocne,ako bol pre mna samotny pilates. Vrelo odporucam. Mozte si to pozriet na tejto stranke : www. pacrikhml.sk