Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Dance joga - Jedinečný druh pohybu, ktorý vám učaruje

Tinka

Už mnohokrát som sa stretla s obdobami originálu. Aj v tomto pripade, joga predstavuje original – jedinečný, unikátny, svojsky druh pohybu. A tanec ho dotvára.

http://foter.com/f/photo/3899138849/da1564857b/
30. NOV 2011

Originál s doplnkom alebo Dance joga

Možno povedať, že Dance joga je akési spojenie powerjogy, klasického baletu a moderných tanečných techník. Autorom je známa americká choreografka Marthy Graham.

Samotné pozície nie sú statické, zintenzívnením dynamiky dýchania sa telo ako keby automaticky vrhá do jednotlivých tanečných póz. Ide hlavne o nezvyčajné použitie energie, a preto sa určite hodí k ľuďom s tanečnými danosťami, ako aj tým, ktorí v oblasti pohybu radi experimentujú.

Zlepšuje taktiež koordináciu pohybu, flexibilitu, ladnosť a pružnosť. Dance jóga nie je zameraná na dokonalú techniku prevedenia alebo na veľký rozsah v jednotlivých pozíciách. Dôležitá je elegancia, radosť z pohybu, z lepšieho poznania vlastného tela a vyjadrenia samých seba.

Ako dance joga prebieha?

Hodina Dance jogy začíná pozvoľna, kratšími variaciami, zameranými na dýchanie a ľahké rozohriatie. Nasleduje cvičenie na rozohriatie jednotlivých telesných partií. Celé sa to nakoniec spojí v jednu záverečnú choreografiu.

Doprovodná hudba je melodická a rytmická. Vďaka bilančným pozíciam podporuje správné držanie tela a spevňuje jeho centrum. Zlepšuje koordináciu, flexibilitu, ladnosť a pružnosť celého tela ako aj hudobné cítenie. Dance jóga rozhodne nie je zameraná na dokonalú techniku prevedenia alebo na veľký rozsah v jednotlivých pozícíach. Dôležitá je elegancia, radosť z pohybu, z lepšieho poznania vlastného tela. Je určena pre širokú verejnosť, vrátane tých, ktorí sa s jogou ani s akýmkoľvek tanečným štýlom nikdy nestretli.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dance joga - Jedinečný druh pohybu, ktorý vám učaruje

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.