Chceš ľahšie zvládnuť PMS, menštruáciu aj ovuláciu? Vyskúšaj to s tréningami a jedálničkami z FEMINI VÝZVY.

Dance joga - Jedinečný druh pohybu, ktorý vám učaruje

Tinka

Už mnohokrát som sa stretla s obdobami originálu. Aj v tomto pripade, joga predstavuje original – jedinečný, unikátny, svojsky druh pohybu. A tanec ho dotvára.

http://foter.com/f/photo/3899138849/da1564857b/
30. NOV 2011

Originál s doplnkom alebo Dance joga

Možno povedať, že Dance joga je akési spojenie powerjogy, klasického baletu a moderných tanečných techník. Autorom je známa americká choreografka Marthy Graham.

Samotné pozície nie sú statické, zintenzívnením dynamiky dýchania sa telo ako keby automaticky vrhá do jednotlivých tanečných póz. Ide hlavne o nezvyčajné použitie energie, a preto sa určite hodí k ľuďom s tanečnými danosťami, ako aj tým, ktorí v oblasti pohybu radi experimentujú.

Zlepšuje taktiež koordináciu pohybu, flexibilitu, ladnosť a pružnosť. Dance jóga nie je zameraná na dokonalú techniku prevedenia alebo na veľký rozsah v jednotlivých pozíciách. Dôležitá je elegancia, radosť z pohybu, z lepšieho poznania vlastného tela a vyjadrenia samých seba.

Ako dance joga prebieha?

Hodina Dance jogy začíná pozvoľna, kratšími variaciami, zameranými na dýchanie a ľahké rozohriatie. Nasleduje cvičenie na rozohriatie jednotlivých telesných partií. Celé sa to nakoniec spojí v jednu záverečnú choreografiu.

Doprovodná hudba je melodická a rytmická. Vďaka bilančným pozíciam podporuje správné držanie tela a spevňuje jeho centrum. Zlepšuje koordináciu, flexibilitu, ladnosť a pružnosť celého tela ako aj hudobné cítenie. Dance jóga rozhodne nie je zameraná na dokonalú techniku prevedenia alebo na veľký rozsah v jednotlivých pozícíach. Dôležitá je elegancia, radosť z pohybu, z lepšieho poznania vlastného tela. Je určena pre širokú verejnosť, vrátane tých, ktorí sa s jogou ani s akýmkoľvek tanečným štýlom nikdy nestretli.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dance joga - Jedinečný druh pohybu, ktorý vám učaruje

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3374
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.