Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Dali ste si záväzok, že začnete s pravidelným cvičením? Začnite so zumbou!

Alica Hammerova

Aj vy si dávate každý rok rovnaký záväzok, že začnete pravidelne cvičiť? Skúsme začať so zumbou...

zumba
9. FEB 2012

Vo svete fitness vládne zumba. Je to cvičenie aj tanec zároveň. Podstatou zumby však nie je naučiť cvičencov zložitú choreografiu a tú opakovať niekoľkokrát za sebou.

Zumba kombinuje prvky aerobicu a tance. V sprievode dynamickej latinsko-americkej hudby sa striedajú prvky tancov ako Hip-hop, Cha-cha, Samba, Calypso, Salsa, Merengue, Belly Dance a omnoho viac...

Hlavná myšlienka zumby spočíva v atmosfére hodiny. Pozitívna energia, dynamická atmosféra, zábava a radosť z pohybu tvorí základ zumby.Nič to, keď sa vám nepodarí úplne nasledovať inštruktorku. Podstatné je odviazať sa a precítiť energiu a atmosféru na hodine.

Výhodou zumby sú nenáročné kroky, ktoré inštruktorka jednoducho predstaví. A potom už začína zábava...:)

Hodina zumby je často vedená vo forme intervalového tréningu. Rýchla hudba ponúka okrem zábavy aj možnosť vybiť zo seba všetku uloženú energiu. Pri pomalšej hudbe je priestor na predýchanie a na mierne uvoľnenie.

Čaro zumby

Zumba je hlavne o zábave. Vír hudby a tanca Vás tak strhne, že si ani neuvedomíte a pretancujete celú hodinu. Počas tejto energickej hodinky sa stihneme nielen odreagovať a úplne vypnúť, ale poriadne preskúšame aj našu kondíciu.

Hodina strávená v rytme zumby nám okrem zábavy pomáha aj formovať postavu, spaľovať tuky a zároveň posiľňovať celé telo. A o to nám predsa ide. Tak prečo nespojiť príjemné s užitočným?

Ľudia si obľúbili zumbu práve pre jej jednoduchosť a pozitívnu energiu. Dynamika a nadšenie presiaknuté v atmosfére hodiny prinášajú okrem fyzickej aktivity aj psychický oddych. A práve o tom je zumba.

Nechajme sa inšpirovať aj my čarom zumby, a skúsme s ňou začať ( a aj dodržať) naše novoročné predsavzatie.:)


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dali ste si záväzok, že začnete s pravidelným cvičením? Začnite so zumbou!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.