Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Cvičenie a kozmetika. Čo sa skrýva za týmto spojením?

Mia

Rozmýšľali ste už niekedy o spojitosti medzi cvičením a prírodnou kozmetikou? V tomto článku sa dozviete, ako využiť kozmetiku v tréningovom procese.

http://www.sxc.hu/photo/1383236
26. JAN 2012

Každý má svoju vlastnú, osobnú motiváciu pre cvičenie. U niekoho to môžu byť zdravotné dôvody, u niekoho veľa voľného času, niekto chce byť silnejší, niekto potrebuje športovú aktivitu, niekto si chce vyformovať svoje telo a pre niekoho to je cesta k zdravšiemu životnému štýlu.

Rozmýšľali ste už niekedy o spojitosti medzi cvičením a prírodnou kozmetikou? Predpokladám, že nie. Skúsim v tomto článku priblížiť ako možno využiť prírodnú kozmetiku v tréningovom procese a určite to nebude len pre tých, ktorým ide pri cvičení primárne o krásu.

Veľmi dôležitou súčasťou tréningového procesu je regenerácia. Väčšina ľudí jej však venuje minimálnu pozornosť, čo je ale zásadná chyba. Regenerácia nie je dôležitá len z toho dôvodu, aby človek na druhý deň vládal opäť cvičiť, ale regenerácia úzko súvisí aj s naberaním kondície a s regeneráciou a tvorbou svalovej hmoty. Dalo by sa povedať, že regenerácia funguje ako stimul cvičenia. Pri kvalitnej regenerácii je cvičenie efektívnejšie a skorej sa dostavia účinky. Či už vo forme lepšej kondície alebo rýchlejšieho nabratia a vyformovania svalov.

Ako môže byť prírodná kozmetika nápomocná pri regenerácií? Jednou z dobrých foriem regenerácie je masáž. Nie každý má finančné prostriedky, aby si po každom tréningu doprial masáž u profesionálneho maséra, a tak si v tomto smere musí človek pomôcť sám. O to dôležitejšie je, aký masážny olej používate. Z prírodných prostriedkov sú v poslednej dobe veľmi používané hlavne kozmetické výrobky na báze medu. Masážne oleje na báze medu majú rôzne účinky a sú veľmi užitočné aj pri regenerácií svalstva.

Treba však povedať, že nie sú vhodné pre tých, ktorí cvičia už na vyššej úrovni a venujú sa zdvíhaniu ťažkých činiek. Skôr pôsobí ako vhodná regenerácií pre ženy po ľahších cvičenia alebo po pohybovej športovej aktivite, po bicyklovaní, korčuľovaní alebo po futbale.

Prírodné masážne oleje zvýšia účinok masáže a vďaka príjemnej vôni majú pozitívne účinky aj na psychiku a pôsobia upokojujúco, čo sa prejaví v lepšom spánku, ktorý je rozhodne najdôležitejšou časťou regenerácie.

Venovať sa regenerácií je veľmi dôležité a týmto článkom som vám chcel ponúknuť ďalšiu alternatívu, ktorá je oproti klasickým masážam alebo návštevám sauny či vírivky rozhodne oveľa lacnejšia.

Zdroj: Prírodná kozmetika značiek Bienen Diaetic a Nobilis Tilia, www.vceliakozmetika.sk


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cvičenie a kozmetika. Čo sa skrýva za týmto spojením?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.