Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Čo vám dokážu o zdravotnom stave prezradiť vaše chodidlá

Tinka

Naše chodidlá si zaslúžia statostlivosť a pozornosť. Nachádzajú sa na nich totiž reflexné body, ktorých masážou je možné zistiť náš zdravotný stav. Reflexná masáž vám poskytne taktiež aj skvelý relax.

http://www.sxc.hu/photo/1254995
16. NOV 2011

Masáž reflexných bodov na chodidlách

Čo sa skrýva za masážov reflexných bodov? Ide o masáž tzv. receptorov, ktoré sa nachádzajú na chodidlách. Sú to citlivé miesta, ktoré sú spojené s časťami ľudského tela alebo orgánmi ako keby neviditeľnou pavučinkou. Cez ňu prúdi energia, ktorá sa môže zastaviť a vzniknú tzv. blokády. Telo prestane harmonicky tikať a prichádzajú väčšie či menšie zdravotné problémy.

Tento druh masáže je totiž založený na teórii receptorov. Každý orgán, každá časť nášho tela má na ploche chodidla, ale aj na priehlavku a okolo členkov svoju zónu. Ak má príslušný orgán problém, čiže nefunguje tak, ako by mal, pri tlaku v jeho zóne pocítite bolesť. Toto miesto sa masíruje a bolesť postupne ustúpi.

Reflexná masáž chodidiel je dobrá nielen na odhaľovanie zdravotných problémov, ale slúži aj ako prevencia a pomáha udržiavať celkový dobrý stav organizmu.

Na akom princípe to funguje?

Reflexológia je založená na téze, že v chodidle je premietnuté celé telo, takže stláčaním a masírovaním určitej časti chodidla sa pôsobí na zodpovedajúcu zložku tela. Existujú aj teórie, že to isté platí o rukách a dokonca o ušných lalokoch.

Na čo si treba dávať pri reflexnej masáži pozor


Reflexná masáž je zvyčajne bezpečná pre všetky vekové skupiny. Mala byť trvať asi 30 minút, keď je vhodná tzv. základná reflexná masáž, ktorá má preventívny účinok. Odporúča sa na posilnenie imunitného systému a v čase, keď nie je diagnostikovaný vážny zdravotný problém. Pri tejto masáži sa podporí najmä tráviaci, vylučovací, lymfatický a črevný systém.


Po diagnostikovaní sa dá masáž predlžovať a účinne sa riešia zdravotné ťažkosti. Reflexná masáž je možná u všetkých vekových skupín. Neodporúča sa, ak máte na nohách otvorené rany, vyrážky, pleseň alebo iné príznaky infekcie či zápalu. Nie je vhodná pri cukrovke, kŕčových žilách ani počas tehotenstva. Povzbudením činnosti niektorých orgánov môže prísť k subjektívne nepríjemným reakciám, ktoré však odznejú (nevoľnosť, bolestivosť v chorom orgáne a pod).


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Čo vám dokážu o zdravotnom stave prezradiť vaše chodidlá

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.