Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Čo tak zacvičiť si na pologuli BOSU?

Alica

Rozmýšľate nad novým cvičením? Je pre vás aerobic príliš komplikovaný a posilňovňa nudná? Máme pre vás tip! Na hodinách cvičenia BOSU sa poriadne zapotíte, aj zabavíte.

Bosu
26. MÁJ 2011

Vyzerá to dosť zábavne, keď stojíte na pologuli, kde musíte vykonať určité cviky, ktoré vám ukazuje inštruktor a zároveň sa na nej chcete udržať. Najprv som si myslela „No, to keď sa tu budem celú hodinu kymácať so snahou nespadnúť, tak to si veľmi nezacvičím“. Ale čo sa nestalo. Pomaly som zistila, kde pri tomto cvičení je pes zakopaný a zrazu som cvičila, ako ostatní. A poviem vám, takú svalovicu, akú som mala po tomto cvičení, to tu už dávno nebolo....Za to ten pocit, že som si riadne zacvičila, ten stál za to :)

Aké je BOSU cvičenie? U vás vo fitku také niečo v rozvrhu nemajú? Nevadí! Bosu môžete cvičiť aj doma. A my sa vám budeme snažiť priblížiť, o čom to celé je.

Zábavné cvičenie na BOSU

BOSU sa vlastne nazýva pomôcka – špeciálna pologuľa, ktorá sa pri cvičení používa. Podľa nej sa pomenovalo celé cvičenie. Celý názov tejto pomôcky je BOSU Balance Trainer, ktorú tvorí z jednej strany „polovica“ gymnastickej lopty a na druhej strane je pevná plochá plošina. Celý vtip spočíva v tom, že na gumovej polovici sa dá skákať, robiť kliky, sedy – ľahy a kopec ďalších cvikov. Ešte viac srandy si však užijete, keď ju otočíte. Zrazu budete stáť na rovnej plošine, s tým že gumová časť bude pod vami. Že prečo hovoríme o zábave? Choďte si to vyskúšať a uvidíte :)

V čom spočíva úspech BOSU?

V prvom rade musíme podotknúť, že cvičenie na BOSU je vhodné pre ženy, ale aj mužov. Vôbec sa nejedná len o ženské cvičenie. Cvičiť ho môžu všetky vekové kategórie.

Jeho výnimočnosť spočíva v tom, že:

  • Komplexne posilňuje svaly celého tela
  • Precvičuje hlboký stabilizačný systém. Zapája hlboko uložené svaly predovšetkým v oblasti trupu a chrbta.
  • Spevňuje šľachy a väzy
  • Zaisťuje lepšiu koordináciu pohybov a držanie tela
  • Má vplyv na redukciu tuku! Jedinečná šanca ako schudnúť a zároveň spevniť svoje telo

 

Už po prvej hodine budete cítiť, že vaše telo pri cvičení pracovalo trochu inak, než ste zvykli. Po celú dobu sa musíte poriadne sústrediť a mať telo pod kontrolou. Inak cvik zvládnete veľmi ťažko.

A keď ho nemá vaše fit centrum, zacvičte si doma

Pokiaľ vaše fitko takéto cvičenie ešte nemá vo svojom rozvrhu, alebo sa vám do fit centra jednoducho nechce, zacvičte si ho doma. Je to priam ideálne cvičenie na doma. Akurát je potrebné vedieť ako s bosu správne cvičiť! Aby ste si neublížili.

Ten úplne prvý raz by sme odporučili si zacvičiť vo fit centre pod vedením skúseného inštruktora, ktorý vám to ukáže a dohliadne, aby ste cvičili správne. Môžete si zakúpiť aj DVD a cvičiť podľa návodu. Aj to je cesta.

Tí, ktorí sme BOSU vyskúšali ho charakterizujeme ho živé a akčné cvičenie. Určite nie nudné. Človek sa poriadne zapotí a pritom ho cvičenie neskutočne baví.

Veríme, že sme vás dostatočne motivovali. Tak šup šup ho vyskúšať. A keď budete mať „po tom“, príďte nám povedať, aké to bolo :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (3)

Diskusia k článku - Čo tak zacvičiť si na pologuli BOSU?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Dance4U
Dance4U
 30.5.2011 22:51

S bosu neskutocne upevnite aj kondicku. A fakt je to sranda, najma ked na nom cvicite, ked je otocene (cize mäkou castou dole) :) treba vyskusat!

 
Be Fit
Be Fit
 29.5.2011 21:42

Bosu je fakt najzabavnejsie posilnovanie ako poznam :) a je to hlavne makacka, ktorou sa super chudne a zaroven tvaruje telicko smajlik - 6

 
Katie de Chimp
Katie de Chimp
 29.5.2011 7:21

Milujem posilňovať brucho na Bosu...a vy?

 

 

TOP články