Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Cítiť sa sexi a jedinečne vďaka Zumbe

Zumba-party.sk

MDŽ - deň, kedy sa všetky ženy cítia výnimočne, je za nami. Prečo sa ale cítiť výnimočne len jeden deň? Či sú to ženské profesie, alebo úloha matky...nezabúdajme na Zumbu!

zumba
12. MAR 2012

Veď aj vďaka tomuto fitness programu sa ženy na celom svete cítia jedinečne po celý rok. Dnes si predstavíme Zumba celebritu, ktorej sláva nestúpla do hlavy, inšpiruje a je vzorom pre inštruktorov po celom svete. Krásna, talentovaná, charizmatická a úspešná. To je Tanya Beardsley.

Pred tým ako odštartovala svoju „Zumba kariéru“, venovala sa profesionálne spoločenským tancom. Momentálne je ZES inštruktorkou (inštruktorka, ktorá školí inštruktorov), býva na Manhattane v New Yorku a cestuje po celom svete.

Nielen kvôli tomu, aby predvádzala svoje umenie na rôznych Zumba Master class, ale aj kvôli podpore inštruktorov, pretože Tanya je aj skvelý motivačný rečník. Môžete ju nájsť už na prvých Zumba DVD-čkach z roku 2008 a taktiež aj na tých súčasných. Nechýba ani v hre Zumba fitness.

Čo ťa inšpirovalo robiť to, čo práve robíš?

Pamätám sa, že keď som učila tanec, ľudia mi začali rozprávať o Zumbe. Pozrela som si VHS nahrávku a celú pretancovala. Bolo to tak skvelé, že som skončila na jednom z prvých inštruktorských tréningov. Bolo to v roku 2001 a odvtedy som na Zumbe závislá. V skutočnosti ma inšpiroval Beto. Povedal mi, že mám zahodiť strach a pochybnosti, lebo práve tie mi nedovolia napredovať. Na túto jeho vetu myslím už celých 10 rokov. Beto je môj učiteľ, môj vzor, môj mentor.

Ako a kde sa ti najlepšie cvičí?

Keď odídem zo svetiel reflektorov a kamier. Napríklad nedávno v Paríži, mali sme veľkú akciu a na poslednú chvíľu sa naplánovala aj hodina Zumby v telocvični a práve to bola jedna z mojich najlepších a najzábavnejších hodín.

Kto alebo čo inšpiruje tvoju kreativitu?

Čo sa týka Zumby, Beto je moja inšpirácia. Mimo tanca ma inšpiruje kultúra, história a rozdiely medzi ľudmi. Asi aj preto žijem práve v New Yorku .

Máš skvelú postavu, ako sa stravuješ?

Strava a zdravý životný štýl sú pre mňa veľmi dôležité. Snažím sa jesť každé tri hodiny, aby som nezaťažovala svoj metabolizmus veľkým návalom jedla. Pred hodinou Zumby si zvyknem dať proteínový milkshake alebo tyčinku.

Prejdime k móde. Máš úžasný štýl obliekania. Kto je tvojím vzorom v obliekaní?

Gwen Stefani a Pink, pretože sú jedinečné a nestarajú sa o to, čo si o nich ostatní myslia.

Aké oblečenie by mala mať podľa teba každá žena v šatníku?

Nohavice a voľné tričko. Žena predsa nepotrebuje ukazovať celé svoje telo na to, aby bola sexi. Práve naopak, ak sa cíti vo svojom oblečení maximálne pohodlne, vyžaruje z nej oveľa viac krásy ako v hocičom inom. Takže vyzývam ľudí, oblečte si to, v čom sa cítite najpohodlnejšie, roztočte to a cíťte sa ako oslňujúce celebrity na červenom koberci .

Čo je tvoja najextravagantnejšia vec, ktorú si si kúpila?

Mám topánky, ktoré stáli $700. Sú to také bojové topánky - kovbojky, ale nosím ich stále. Moja filozofia je taká, že aj keď si kúpim drahší kúsok, musí mi vydržať roky a roky.

Opíš najlepší outfit, aký si na sebe kedy mala.

Keď som bola malá, mamina ma obliekla do Halloweenskeho kostýmu, bola som televízorom vytvoreným pomocou krabíc. Na obrazovke mi hrala rozprávka Šmolkovia a z čelenky mi vychádzala anténa. Toto bol jednoznačne najlepší outfit aký som kedy na sebe mala. Pretože keď ste dieťaťom, nemusíte kopírovať módne trendy, proste si oblečiete čo len chcete.

Aké je podľa teba najštýlovejšie mesto?

Rozhodne je to New York. Je to úžasná zmes kultúr, ktoré sa tam stretávajú. Najradšej na New Yorku mám to, že nezáleží na tom, ako sa oblečiete. Formálne, bláznivo, extravagantne, nikto vás nebude súdiť!

Na záver, zopár rád od Tanyi:

  • Hocijaký pohyb je lepší než žiadny.
  • Do precvičovania Zumby daj 130% a možno sa ti 50% vráti od tvojich cvičiacich späť.
  • Možno 5 ľuďom sa nepáči tvoj štýl, ale ďalším 15 sa páči.
  • Strach a pochybnosti ťa zabíjajú.
  • Svoje ego pred hodinou Zumby nechaj za dverami.

 

Ak by ste si chceli užiť hodinu Zumby s Tanyou budete musieť precestovať niekoľko stoviek kilometrov. Ak sa uspokojíte so slovenským ekvivalentom, príďte si zacvičiť k odbornému partnerovi sekcie ZUMBA na Nevädzovu 3 v Bratislave pondelky, utorky a štvrtky o 19:00. Podrobné informácie nájdete na www.zumba-party.sk

Bližšie info na: www.zumba-party.sk


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cítiť sa sexi a jedinečne vďaka Zumbe

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.