Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Chcete sexi telo alebo prečo si zavolať na pomoc fitnes trénera

Mirka

Myslíte si, že fitnes tréner je len doménou celebrít? Chyba! Jedálny lístok na mieru a cvičenie pod dohľadom odborníka je na nezaplatenie. Čo sa raz naučíte,vám nikto nezoberie.

http://foter.com/f/photo/5049975250/90af634ab1/
2. FEB 2012

Ak patríte do kategórie „neúspešne chudnúcich“, môže to mať viacero príčin. Chýba vám pevné odhodlanie, vytrvalosť alebo jednoducho "niečo" robíte zle. Otázka znie, ako problém odstrániť a zmeniť si život k lepšiemu? Jednou z najlepších možností ako sa motivovať, vydržať a schudnúť, je tréning a jedálny lístok zostavený pod dohľadom skúseného fitnes trénera.

Čo všetko si treba uvedomiť pred kontaktovaním osobného trénera?

Nájsť dobrého fitnes trénera nie je ľahké, ale ani nemožné. Skôr ako sa vydáte na cestu vedúcu k zdraviu a vysnívaným krivkám, zamyslite sa nad nasledujúcimi skutočnosťami: 

  • Čo všetko ste schopná/ý obetovať? (čas určený na pravidelné športovanie a prípravu zdravých jedál,  finančné prostriedky, vzdelávanie sa a hlavne dôsledné dodržiavanie rád odborníka atď.) 
  • Je vaša motivácia silná? Máte pevne stanovené ciele, alebo je to len chvíľkový stav či rozmar?
  • Uvedomujete si, že zmeny, ktoré vás čakajú musíte dodržiavať po zvyšok života?

 V čom vám pomôže fitnes tréner?

Osobný tréner vás zoznámi so svetom, ktorý predstavuje zdravý životný štýl. Zostaví vám jedálny lístok a cvičebný plán na mieru. Zohľadní pritom vaše osobitosti – individuálne predstavy, zdravotný stav, momentálnu kondíciu, časové a finančné možnosti, vďaka čomu budete chudnúť, formovať si telo a cítiť sa fit.

Mať vlastného trénera prináša mnoho ďalších pozitív. Tréner vás motivuje a vyburcuje k lepším výsledkom v prípade, že začne vaša motivácia mierne pokrivkávať. Naučíte sa správnu techniku cvičenia a zásady zdravého stravovania, ktoré môžete aplikovať vo svojom živote po celú ďalšiu existenciu.

Odborník na cvičenie a výživu vás správne usmerní v mnohých oblastiach, môžete sa na neho obrátiť s akýmikoľvek problémami. Poskytne vám podporu a poradenstvo v prípadoch, že potrebujete schudnúť, trpíte podváhou, nedostatočnou kondíciou, ste po pôrode, úrazoch alebo ste zaneprázdnení a napriek tomu chcete niečo urobiť pre svoje zdravie.

3 tipy pre výber skvelého fitnes trénera

1. Popýtajte sa vo fitnescentrách vo vašom okolí, svojich kamarátov a známych na odporúčania a referencie. Vytvorte si „databázu mien“ a postupne, podľa kritérií vylučujte nevhodných. 

2. Dbajte na to, aby tréner disponoval dostatočnou kvalifikáciou, certifikátom a skúsenosťami. Dôležité sú aj charakterové črty. Tréner by mal byť príjemný, pozitívne naladený, flexibilný, dôveryhodný a priateľský.

3. Prvé stretnutie býva spravidla informatívne, pýtajte sa a ak sa vám odborník nepozdáva, nebojte sa odmietnuť. Verte svojmu vnútornému pocitu, pretože rozhodujete vy!


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Chcete sexi telo alebo prečo si zavolať na pomoc fitnes trénera

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.