Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Cereálne sušienky ako prvá pomoc, keď potrebujete zahnať hlad

Chudnete a je pre vás ťažké premôcť závislosť na sladkostiach? Držíte sa zásad zdravého životného štýlu, ale máte občas chuť zdravo zhrešiť? Potom sú nasledovné riadky určené práve pre vás!

Cereálne sušienky ako prvá pomoc, keď potrebujete zahnať hlad
15. OKT 2012

Hlad je nepriateľom štíhlej línie! Ako ho premôcť?

Pravidelná a vyvážená strava je prostriedkom, ako pocitom hladu zabrániť. Napriek tomu sa v živote dostávame do situácií, keď z rozličných príčin nemáme čas na prípravu pokrmu. Stáva sa tak počas pracovnej doby, keď sme maximálne vyťažení. Výnimkou nie sú ani športové, kultúrne a spoločenské akcie, ktoré trvajú niekoľko hodín. Návaly hladu nás sužujú aj pri nákupnom ošiali alebo horskej turistike. Samozrejme, o situáciách, v ktorých každý z nás dostane chuť na niečo sladké, by sme mohli písať romány.

Najlepším bojovníkom proti hladu je vláknina. Bohaté množstvá vlákniny sú obsiahnuté predovšetkým v ovocí, zelenine, strukovinách, ovsených vločkách a celozrnných produktoch. Vláknina je dôležitá, pretože disponuje viacerými pozitívnymi účinkami na ľudský organizmus. Zasýti, čiže zjeme menej a zostávame dlhšie sýtejšími. Odstraňuje z organizmu toxické látky, pozitívne pôsobí na pohyb čriev, reguluje hladinu cholesterolu v krvi a zabraňuje ukladaniu tukov i sacharidov. Vláknina je jedným z najdôležitejších predpokladov zdravého chudnutia a posilnenia imunitného systému. Napriek tomu v našom jedálničku stále chýba.

Poznáte chrumkavé cereálne sušienky s vysokým obsahom vlákniny, orieškov, čokolády alebo ovocia?

Cereálne sušienky Ego cereal nie sú náhradou zdravej a vyváženej stravy, ale boli stvorené pre príležitosti, keď nemáme čas na plnohodnotné jedlo alebo chvíle, keď dostaneme neodolateľnú chuť na sladkosti, ktoré sú najčastejšie zdrojom tzv. prázdnych kalórií.

Cereálne sušienky Ego cereal predstavujú zdravšiu formu maškrtenia, pretože jedno 50 gramové balenie obsahuje 10-percent odporúčanej dennej dávky vlákniny. Týmto spôsobom pomáhajú doplniť celkový denný príjem vlákniny, ktorú človek získava zo zdravých potravín. V cereálnych sušienkach je zastúpená aj látka s názvom inulín, ktorá patrí do kategórie vlákniny s prebiotickými účinkami. Inulín je prospešný vo viacerých smeroch – znižuje glykemický index, napomáha vstrebávaniu živín, udržuje zdravie tráviaceho traktu a zabezpečuje sýtosť. Preto sú cereálne sušienky Ego cereal vhodnou formou doplnenia energie v náročných situáciách a lepšou alternatívou sladkostí.

Ponuka je naozaj pestrá, pretože ...

si môžete vybrať z polomáčaných alebo nemáčaných variantov v orieškovom, čokoládovom alebo ovocnom vyhotovení, kde sa úroveň uvedených funkčných prísad drží na hodnote 40 percent! Plusom cereálnych sušienok je aj pomerne bohaté zastúpenie kvalitných rastlinných tukov, ktoré zohrávajú vo výžive človeka dôležitú úlohu.

Popri vymenovaní všetkých pozitív nesmieme zabudnúť na to najdôležitejšie. Cereálne sušienky Ego cereal skvelo chutia a sú potešením pre všetky maškrtné jazýčky!

Zdroj: PR

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cereálne sušienky ako prvá pomoc, keď potrebujete zahnať hlad

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.