Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

BOOT CAMP - cvičenie pre všetkých akčných ľudí

Tinka

Máte radi akčné cvičenie? Bavili vás telesné výchovy, kde sa skákalo, preliezalo a cvičenie sa zrazu stalo hrou? Zároveň vyhľadávate makačku, pretože chcete pevnejšie a krajšie telo? To všetko vám splní BOOT CAMP.

boot  camp cvičenie
21. SEP 2011

Čo to je za cvičenie?

BOOT CAMP vypĺňa priestor medzi individuálnym cvičením v posilňovni a skupinovými cvičeniami v štúdiách. Kombinácia posilňovania s “kardio” cvičením pod dohľadom profesionálnych trénerov zaručuje neustále sa zlepšovanie v rôznych oblastiach kondície.

BOOT CAMP je intenzívny kruhový skupinový tréning vychádzajúci z vojenského konceptu. Originálny boot camp je mesačný dril, cvičí sa pravidelne 2-3 krát do týždňa, v skupinke s tými istými ľuďmi.

Ako to celé prebieha?

Viacero osobných trénerov uvádza, výbušný boot camp, ktorý vychádza z vojenského konceptu, sa viac hodí do exteriéru. Má to svoje výhody, počnúc čerstvým vzduchom, veľkým priestorom a prekážkami, ktoré príroda ponúka. Dajú sa využiť prekážkové dráhy – výbeh do kopca, po schodoch, brušáky, kliky, drepy a výskoky a veľa ďalších možností. Cviky sa striedajú po tridsiatich sekundách. Tridsať sekúnd oddych, tridsať sekúnd cvičenie.

V prírode sa dá BOOT CAMP trénovať v teplých mesiacoch, v zime sa sa precvičuje v telocvični, kde sa využívajú najmä expandre, medicimbaly, balančné vaky naplnené vodou, fitlopty, závesný tréning TRX, flexibare či kettle bally. Ale predovšetkým sa využíva vlastné telo.

Či už sa trénuje vonku alebo vo vnútri, jedno platí pre obe. BOOT CAMP sa začína rozohriatím aktívnejšou formou: rozbehmi a skokmi, využíva sa aj bežecká abeceda. Pokračuje sa krúžením, drepmi, výskokmi, podliezačkami, skákačkami. Na záver nechýba strečing. Hudba v interiéri má byť povzbudzujúca, rezká a rýchla, aby pri nej človek "nezaspával". Vhodný je aj rap :)

Pre koho je BOOT CAMP vhodný?

BOOT CAMP je náročným cvičebným programom, ale na druhej strane je to program, kde každý cvičí na svojej individuálnej kondičnej úrovni. Keďže je tu silný motivačný faktor skupiny a trénera, vaše výkony vás samých prekvapia.

Je teda vhodný pre všetkých tých, ktorí sa neboja, majú radosť z pohybu a „makačky“ :)

Čo Vám cvičenie BOOT CAMP prinesie?

Ľudia väčšinou vyhľadajú BOOT CAMP s cieľom schudnúť. Muži sa chcú zbaviť tuku v oblasti brucha a ženy majú problémy so spodnými partiami. Schudnúť sa dá, ak sa popri intenzívnom cvičení venuje dostatok pozornosti vyváženej strave, oddychu a pitnému režimu.

Popri tom si však z BOOT CAMP môžete odniesť ďalšie výhody – napríklad silnejšie telo, ktorému sa neminie kyslík pri rannom dobiehaní električky. Ako aj to, že cičenci si na hodine posilnia svalstvo celého tela, najmä problémové partie – brušné, sedacie a stehenné.


DISKUSIA K ČLÁNKU (2)

Diskusia k článku - BOOT CAMP - cvičenie pre všetkých akčných ľudí

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

miruska227
miruska227
 23.9.2011 19:03

Aj ja by som hned islasmajlik - 7

 
Smolka
Smolka
 22.9.2011 15:25

Akcaky mam rada, teda takuto formu cvicenia, kde su rozne ukony. Skoda ze malo fitiek to ma vo svojom rozvrhu :(