Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

Boli ste už na Zumba párty?

Mirka

Prečo je Zumba jedným z najobľúbenejších cvičení? Dôvodov je naozaj veľa. Ak ste Zumbu ešte nevyskúšali, prichádzate o jedinečnú Zumba párty!

zumba party
14. OKT 2011

Chodíte na Zumbu pravidelne? Ak áno, potom viete bez najmenšieho problému vymenovať celý rad pozitív tohto zábavného cvičenia. V prípade, že sa neviete z rôznych dôvodov stále odhodlať, prinášame vám zaujímavé informácie o športovej aktivite, ktorá si získala srdcia miliónov fanúšikov po celom svete.

Každá hodina Zumby je jedinečnou párty!

Položili ste si niekedy otázku, prečo je Zumba jedným z najobľúbenejších cvičení? Dôvodov je viacero. Jednoznačne vyhráva ten, že Zumba je maximálne zábavná a hravá. Prináša množstvo radosti, dobrej nálady, smiechu a energie. Dnešná doba je príliš hektická a mnohým z nás robí každodenného kamaráta stres.

Zumba párty ponúka jedinečnú príležitosť zabudnúť na starosti bežného života a užívať si! Vo chvíli, keď sa venujete cvičeniu, ste dôležitý jedine vy. Nikto iný! Robíte to, čo vás baví. Navyše zábava, ktorú Zumba prináša, prospieva rovnako telu i duši.

Ako vyzerá Zumba párty?

Z každého kúta miestnosti, kde sa cvičí Zumba, sála nevyčerpateľný zdroj energie a dobrej nálady. Do cvičenia sa môžu zapojiť všetky vekové skupiny s rôznym stupňom kondície. Nepotrebujete žiadne skúsenosti. Stačí trochu trpezlivosti a úsilia učiť sa. Odhoďte akékoľvek zábrany a bavte sa!

Počas párty sa striedajú pomalšie i rýchle rytmy latinsko-americkej hudby. Naučíte sa zmyselné kroky Salsy, Flamenca, Cumbie, Reggaetonu či Samby. Žiadna Zumba párty sa nezaobíde bez sexi prvkov brušných tancov. Fantázii sa medze nekladú. Každá Zumba párty je jedinečným originálom.

Choreografie sú zostavované tak, aby cvičenie posilňovalo kardiovaskulárny systém, spaľovalo kalórie, formovalo jednotlivé svalové partie a bolo zábavné. Ak pohyb vnímate radostne a s nadšením, stáva sa oveľa jednoduchším na vykonávanie. Zrazu máte pocit, že sa len zabávate. Námaha sa stáva takmer nebadateľnou.

Počas Zumba párty sa cítite úplne prirodzene. Úsmev a radosť v srdci sa vám udrží dlho po absolvovaní hodiny Zumby. Keď sa dobrý pocit začne pomaly vytrácať, zásoby pozitívnych emócií hravo doplníte na ďalšej Zumba párty.

Zumba ako športová aktivita ovplyvňuje vnímanie samého seba. Zvyšuje sebavedomie. V zápale pohybu budete cítiť nadšenie a radosť. Zabudnete na starosti svojho života, nebude vás trápiť vôbec nič. Pozitívna nálada sa odrazí vo vašich vzťahoch, v rodine a práci.

Poznáte najúčinnejšiu formu chudnutia?

Ak potrebujete stratiť prebytočné kilogramy, musíte do svojho tréningového programu zaradiť aeróbne aktivity v spojení s intervalovým tréningom. Skvelá správa znie: Zumba predstavuje spojenie oboch princípov!

Prináša výhody aeróbnych aktivít a striedanie pomalých a rýchlych rytmov je základom intervalového tréningu. Hodina je spravidla oddelená niekoľkými kratučkými prestávkami, kedy môžete doplniť zásoby tekutín. Za hodinu intenzívneho cvičenia je možné spáliť 450 až 800 kalórií.

Máte strach, že nezvládnete tanečné choreografie?

Strach a Zumba – to jednoducho nejde dokopy. Choreografie sú zostavované štýlom, ktorý vyhovuje všetkým vekovým úrovniam uchádzačov s rozdielnou telesnou zdatnosťou. Začína sa jednoduchými krokmi a postupne pribúdajú náročnejšie choreografie. Jediné, čo musíte urobiť, je sledovať inštruktora a mať optimistický prístup. Na chvíľu zabudnite na to ako vyzeráte alebo či robíte všetko správne. Vychutnávajte si každý jeden okamih, pretože sa nikdy viac nezopakuje!

Po niekoľkých hodinách budú pre vás kroky hračkou a môžete pracovať na ich dolaďovaní. Ak máte predsa len obavy zo zvládania choreografií, kroky si môžete nacvičiť aj v pohodlí domova prostredníctvom zumba DVD nosičov alebo internetu.

Obavy nechajte nepriateľom a bavte sa! Zumba párty je tu len a len pre vás!


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Boli ste už na Zumba párty?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Liška Eliška
Liška Eliška
 18.10.2011 9:20

Jasne ze som bola :) a odporucam :)