Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Aktualita týždňa: Najhorúcejšie fitness trendy roku 2013 sú známe!

Mirka

Kliky, drepy, sklápačky či výpady bodujú. V budúcom roku sú tretím najhorúcejším fitness trendom!

Aktualita týždňa: Najhorúcejšie fitness trendy roku 2013 sú známe!
9. NOV 2012

Návrat ku starej a rokmi overenej praxi sa predpokladá aj v oblasti fitness. Prieskum odborníkov z American College of Sport Medicine priniesol prekvapivý výsledok – k tomu, aby ste zostali fit, nepotrebujete nič viac len vlastnú telesnú hmotnosť. Celkový zoznam, ktorý mali prieskumníci k dispozícii, tvorilo 37 fitness aktivít, pričom záverečný rebríček je zostavený z dvadsiatich najhorúcejších trendov vo fitness.

Americkí vedci avizujú, že staré trendy sa vracajú. Na treťom mieste sa spomedzi všetkých fitness aktivít umiestnil tréning tela s vlastnou hmotnosťou, ktorý je lacný, dostupný a účinný. Ak holdujete starým dobrým drepom, výpadom, sklápačkám a klikom, vedzte, že v roku 2013 ste navyše aj trendy. Tento typ tréningu sa do prvej desiatky dostal po prvýkrát.

Hovorca ACSM odboru fitness, Walter Thompson, Ph.D., uviedol, že skutočný trend, ktorým je aj silový tréning, sa na zozname objavuje štyri alebo päť rokov za sebou. Mimochodom, silovému tréningu patrila v tohtoročnom prieskume druhá priečka. Do úzadia sa dostávajú aktivity ako spinning, pretože sú podľa Thomsona viazané na ekonomiku. Spinning vyžaduje špecializované školenie, zariadenia a odborného inštruktora, čo je nákladné.

Zdroj: www.acsm.org


DISKUSIA K ČLÁNKU (2)

Diskusia k článku - Aktualita týždňa: Najhorúcejšie fitness trendy roku 2013 sú známe!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Simka
Simka
 9.11.2012 16:54

Zaujímavé

 
k3vin
k3vin
 9.11.2012 13:46

Dobrý článek! :)