Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Aktualita týždňa: Bežíte vo fitness a vidíte prírodu. Predstava skutočnosťou

Mirka

“Let´s go running and discover the world“, hovoria tvorcovia Spoteee, ktorí sa snažia zatraktívniť beh na bežiacom páse. Čo je Spoteee a na akom princípe funguje?

Aktualita týždňa: Novinka vo fitkách. Behom na bežiacom páse môžete objaviť svet
7. DEC 2012

Tvorcovia Spoteee sa snažili spojiť šport a objavovanie sveta tak, aby boli atraktívne. Či sa im to podarilo, ukáže čas. Spoteee predstavuje systém, ktorý je do fit centier dodávaný prostredníctvom počítačov, ktoré majú špeciálne upravený operačný systém.

Z počítačov je vysielaný obraz v kvalite FULL HD na veľkoplošné obrazovky, ktoré sú umiestnené pred bežiacim pásom. K dispozícii sú rozličné trasy zo všetkých kútov sveta, ktoré si volí sám užívateľ. Bežec si vyberá aj rýchlosť a sklon pásu, ktoré ovplyvňujú jeho výkon. Tvorcovia Spoteee plánujú v krátkej budúcnosti prevádzkovať Spoteee cez internet, aby bol dostupný širokej škále užívateľov.   

Za vynálezcami systému Spoteee nemusíme chodiť ďaleko, pretože pochádzajú zo susednej Českej republiky. Aktuálne sa používa vo fitnescentrách v Brne a čoskoro prerazí aj do Prahy a Ostravy.

Zaujímavé je, že v súvislosti so Spoteee zaznievajú hlasy, že niečo podobné už na svete existuje. Ide o systém, ktorý využíva satelitné mapy Google. Užívateľ sa jednoducho pripojí na danú webovú stránku, zvolí si zaujímavé miesto, rýchlosť alebo čas. Webová stránka premieta požadovaný obsah podľa rýchlosti akou bežec beží a užívateľ prostredníctvom monitoru dej sleduje.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aktualita týždňa: Bežíte vo fitness a vidíte prírodu. Predstava skutočnosťou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.