Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Ako ste na tom so svojim srdcom? Zistite to počas Svetového dňa srdca

Tinka

Ak máte pochybnosti o svojom srdiečku alebo iných vecí tykajúcich sa srdcovo-cievnych ochorení, využite Deň srdca, ktorý sa koná vo štvrtok 29.9.2011. V tento deň môžete zdarma zistiť, ako ste na tom s hodnotami ako krvný tlak, cholesterol, obezita, stres.

http://www.sxc.hu/photo/803696
27. SEP 2011

Svetový deň srdca, ktorý vyhlásila Svetová federácia pre zdravé srdce (WHF) sa pripomína od roku 2000 a doteraz sa aktivity pri jeho príležitosti konali každý rok poslednú nedeľu v septembri. Od tohto roka sa bude konať vždy 29. septembra.

WHF v tento deň organizuje osvetové akcie (zdravotné prehliadky, verejné prednášky,diskusne fóra, koncerty) vo viac ako 100 krajinách sveta s upozornením na závažnosť ochorení srdca a ciev.  

Kampaň je zameraná na vzdelávanie obyvateľstva o najzávažnejších rizikových faktoroch srdcovo-cievnych ochorení, ktorými sú najmä vysoký krvný tlak (hypertenzia), vysoký cholesterol, fajčenie, obezita, stres a ďalšie. Je dôležité poznať hodnoty týchto rizikových faktorov, tzv. Kódu zdravého života, pretože väčšina z nich nebolí a nemá vôbec žiadne príznaky.

Nájdite si čas na akciu Deň srdca, ide predsa o Vaše zdravie!

Akcia „Deň srdca“ je organizovaná Slovenskou nadáciou srdca v rámci kampaní MOST (Mesiac O Srdcových Témach). Počas Dňa srdca 29.9. štvrtok nájdete v uliciach miest a organizáciách (v zozname meracích miest) zdravotníckych odborníkov, ktorí občanom bezplatne zmerajú tieto hodnoty a poskytnú adekvátne konzultácie. Tak sa môžete dozvedieť, čo môžete zlepšiť alebo zmeniť vo svojom životnom štýle a čo pozitívne spraviť pre svoje zdravie.

Slovenská nadácia srdca spolu s partnermi nadácie budú mať na Tesco prevádzkach zriadené Meracie stanice zdravého života a budú vykonávať bezplatné merania pre občanov. Merania sú zamerané na zistenia výšky hodnoty krvného tlaku, cholesterolu, meranie obvodu pása a výpočet BMI (body mass index) a môžu sa ich zúčastniť všetci návštevníci Tesca.

Hlavným cieľom projektu je realizácia bezplatného a dobrovoľného merania krvného tlaku, cholesterolu, obvodu pása, výpočet BMI. Taktiež konzultácia nameraných hodnôt s príslušným lekárom alebo zdravotnou sestrou a informovanie verejnosti o závažnosti kardiovaskulárnych ochorení. Vďaka konzultáciám priamo na mieste tak budete vedieť, čo môžete zlepšiť alebo zmeniť vo svojom životnom štýle.


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Ako ste na tom so svojim srdcom? Zistite to počas Svetového dňa srdca

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Be Fit
Be Fit
 29.9.2011 10:25

Dnes to urcite vyuzijem! Riadne dlho som nebola na ziadnych meraniach, dost ma zaujima ako si na tom stojim:)