Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Ako sa pripraviť na spinning maratón?

Mirka

Vonku vládne pochmúrne počasie, ktoré spôsobuje ospalosť a zlú náladu. Zbavte sa ich spinningom! Získate aj zaujímavé bonusy - skvelú kondíciu a sexi krivky:-)

spinning
8. DEC 2011

;Ak patríte k milovníkom bicyklovania, v zime si môžete túto športovú aktivitu nahradiť spinningom. Poďakovanie patrí Johnatanovi Goldbergovi, ktorý je jeho autorom. Diaľkový cyklista sa zaslúžil o to, že na svojej kondícii môžeme pracovať po celý rok!

Od čias vzniku, teda osemdesiatych rokov minulého storočia, spinning učaroval fanúšikom na celom svete. Milovníci skupinového cvičenia, ktorý obľubujú „makačku“ pri hudbe, zaujímavom osvetlení a burcujúcich poveloch inštruktorov, nedajú na spinning dopustiť. Nezabúdajte, že nevyhnutným predpokladom pre spinning je silná motivácia a predstavivosť každého účastníka.

Prečo práve spinning?

Spinning spaľuje kalórie a skvelým spôsobom tvaruje rozličné svalové skupiny. Ak túžite po skvelej kondičke, pevnom pozadí a štíhlych nohách, spinning je stvorený práve pre vás. Je vhodný pre všetky vekové kategórie s rôznou kondíciou. Za 45 minút je možné spáliť energiu v podobe 400 až 600 kalórií. Má významné pozitívne účinky nielen na telo človeka, ale i jeho psychiku. Odbúrava stres a nabíja pozitívnou energiou.

Ako sa pripraviť na spinning maratón?

Jedna lekcia trvá 30 až 70 minút a zahŕňa rozličné fázy. Na začiatku je dôležité zahriatie organizmu. Postupne sa stupňuje tempo a záťaž až do maximálneho vypätia. Záverečnou fázou je pomalé ochladzovanie organizmu.

Pokiaľ sa chystáte na maratón spinningu, najlepšou prípravou je aktívne zúčastňovanie sa prípravných hodín spinningu. Inštruktor vám poskytne všetky potrebné informácie. O pravdivosti daného tvrdenia svedčí fakt, že spinning používajú k budovaniu kondície vrcholoví športovci na celom svete.

Zaujímavosťou je, že spinning je niekoľkonásobne účinnejší ako napríklad aerobic. Je kombináciou tréningu, ktorý vychádza zo sledovania tepovej frekvencie a niekoľkých štýlov jazdy. Vďaka tomu ho možno prispôsobiť rozličným potrebám účastníkov a je jednou z najvhodnejších alternatív pre budovanie vytrvalosti.  

Naša rada znie jednoznačne – Poctivý tréning na lekcii spinningu je najlepšou prípravou na kratšie maratóny. Spinning maratóny sa bežne uskutočňujú v trvaní do 12 hodín. Preto začínajte postupne od kratších maratónov a postupne si stanovujte vyššie a vyššie ciele. Ak by ste predsa len chceli urobiť niečo navyše, môžete popracovať na svojej kondičke prostredníctvom aeróbnych aktivít – ideálne behu alebo plávania.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako sa pripraviť na spinning maratón?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.