Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Ak nemáte čas na fitko, cvičte doma

Alica

Nie všetci majú počas dňa čas a chuť vybehnúť zacvičiť si do fitka. Ale to by nemalo byť výhovorkou. Cvičiť sa dá aj doma! Len treba vedieť ako. 

ako cvicit
22. OKT 2011
Niektorí z vás nemajú počas dňa čas a chuť vybehnúť zacvičiť si do fitka. Niektorí z časového dôvodu, iní z finančných dôvodov odkladajú cvičenie, alebo postupne znižujú pravideľnosť svojich návštev vo fitness centre. Pre túto skupinu cvičeniachtivých ľudí sa ponúka alternatívne riešenie - cvičenie doma.


Domáce cvičenie znamená cvičenie v súkromí svojho domova. Tí, ktorí preferujú absolútne súkromie pri cvičení predstavuje cvičenie doma jedinečný (a možno aj jediný) spôsob, ako vytrápiť svoje telo.

 

Cvičenie doma - ako na to?


Na cvičenie doma je vhodné vyhraďiť si stále miesto, s možnosťou prísunu čerstvého vzduchu a častého vetrania. Miesto by malo byť dostatočne priestranné pre vykonávanie akýchkoľvek cvikov.

 

Pri domácom cvičení sa osvedčili cviky s vlastnou váhou, alebo s využitím jednoduchého náčinia. Nie sú k nim potrebné desiatky strojov, a pritom je možné odcvičiť veľa rôznych cvikov na celé telo. Stačí si zakúpiť karimatku a začať cvičiť. Môžeme sa nechať inšpirovať pilatesovými, jogovými cvičeniami, alebo si zvoliť vlastné cviky.

V prípade, že chceme posilovať aj so závažím, k vybaveniu postačia základné pomôcky, ako napríklad jednoručné činky, gumenné pásy, expandery či overball. Pred začatím cvikov je však vhodné oboznámiť sa s presnou metodikou cvikov.

 

Kúpim si posilňovací stroj

Samozrejme, ak máte v úmysle zakúpiť si stepper, stacionárny bicykel, alebo niektoré iné zariadenie na posilnovanie, nech sa páči. Avšak pozor!


Cvičiť celé mesiace doma na jednom stroji nie je vhodné. Je to totiž jednostranná zátaž pre telo a ostatné partie nie sú rovnako dostatočne posilované. Pri cvičení na jedinom stroje vzniká aj riziko, že po čase vás cvičenie na stroji prestane baviť a postupne sa z neho stane drahý vešiak na šatstvo.


Na posilnenie celého tela by ste si potrebovali zriadiť domáce fitness centrum a zakúpiť si rôzne viacúčelové posiľňovacie prístroje, náčinia a náradia. To by už bola otázka, koľko ste schopní a ochotní investovať do “súkromného fitka”. Popri nákupe by však bolo nevyhnutné riešiť aj otázku priestoru, a teda obetovať jednu malú miestnosť pre uskladnenie a odloženie všetkých zakúpených vecí.

 

P.S. k cvičeniu doma


Nezabúdajte na správne rozcvičenie a zahriatie pred samotným cvičením. Všetky cviky skúste prevádzať zo začiatku 8 krát a postupne počet zvyšujte na pätnást až dvadsaťkrát, minimálne v troch sériách. Aj 30-minútový pravidelný denný tréning vám zaručene prinesie výsledok na vašom celkovom zdraví, kondícii a výzore.


Cvičiť nemusíte len medzi štyrmi stenami. Vezmite si bicykel, in/line korčule, a strávte príjemné popoludnie na čerstvom vzduchu. Beh alebo len prechádzka vám rovnako prinesú skvelý pocit, že ste urobili niečo pre seba.


Všetko chce len odhodlanie a pevnú vôľu, a potom to už ide samo.


DISKUSIA K ČLÁNKU (2)

Diskusia k článku - Ak nemáte čas na fitko, cvičte doma

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Activa
Activa
 29.5.2019 12:19

fitko som nikd yneriešila. Pre mna je ovela lepšie pohyb na čerstvom vzduchu. Takže behanie, bicykel, kolobežka. Teraz som do toho dost investovala a verim, že sa to vyplatilo.

 
Zdravicko
Zdravicko
 26.10.2011 11:04

Kazdy sme iny. Ja sa napriklad neviem namotivovat doma na cvicenie. Potrebujem mat atmosferu studia, byt medzi ludmi...