Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Aerobik naberá v kreativite na obrátkach. Na hodine už aj bubnovanie

Tak toto sme tu ešte nemali. Skupina cvičiacich ľudí bubnuje paličkami na fitlopte a popritom cvičí aerobik. Tvorcami tohto neobvyklého programu sú američania, ktorí si chvália najmä psychologické výhody cvičenia. Ste zvedaví, ako taký aerobik vyzerá? Pozývame vás na hodinu živých bubnov – Drums Alive.

Aerobik naberá v kreativite na obrátkach. Na hodinách už aj bubnovanie
29. JAN 2013

Vidíte takýto typ aerobiku po prvý krát? Nejde pritom o žiadnu prevratnú novinku. Cvičenie „Drums Alive“ vzniklo pred pár rokmi v Amerike, potom čo zakladateľ celého program Carrie Ekins utrpela zranenie bedrového kĺbu. Počas nudnej rehablitácie sa chcela pobaviť, tak začala bubnovať na krabiciach. Ako opisuje na svojich stránkach, pri bubnovaní zrazu nečakane pocítila zvláštnu eufóriu. Postupne zistila, že bubnovanie ovplyvňuje činnosť mozgu, synchronizuje hemisféry a vplýva tak pozitívne na fyzický a psychický stav človeka. Veď posúďte sami.

Nejde o žiadne nezmyslené bubnovanie s cieľom zabaviť sa. Ako prezrádza Carrie Ekins, cvičenie má svoju koncepciu založenú na spojení dynamických pohybov aerobiku a pulzujúceho rytmu hudby. Ide o program, ktorý využíva celý mozog a celé telo. Bubnovanie zlepšuje a zvyšuje neurologické spojene medzi dvoma mozgovými hemisférmi, stimuluje alfa mozgovú činnosť, ktorá vedie k vyššej koncentrácii a vnímaniu, celkovému pocitu pohody.

Tento druh aerobicu si našiel svojich obľúbencov aj v Európe, ale na Slovensku sme ešte nezaznamenali žiadnu hodinu aerobikového bubnovania. Najbližšie môžete Drums Alive vidieť, aj ho vyskúšať na Aerobicovom kongrese v Brne.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aerobik naberá v kreativite na obrátkach. Na hodine už aj bubnovanie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.