Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Ako získať pevné sexi brucho

Tinka

Brušné svalstvo patrí medzi jedny z najproblémovejších partií tela, ktorá trápi rovnako ženy, ako aj mužov. Ak sa chcete svojich "pneumatík" na bruchu zbaviť, ponúkame návod. Ale pozor! Bez makačky to nepôjde!

cvicenie pre brucho
30. SEP 2011

Určite sa zhodneme v názore, že každý z nás má nejakú problémovú partiu, ktorá mu robí starostí a ktorú chce vylepšiť. Brušné svalstvo patrí medzi najproblémovejšie partie tela, ktorá trápi rovnako ženy, ako aj mužov. Veď kto už má rád prevýsajúce pneumatiky...

Pár slov k zmene životné štýlu, pretože inak to nejde

Docieliť na svojom bruchu viditeľné a pevné svalstvo je hlavne vecou cvičenia, ale vyžaduje si tiež úpravu jedálnička a dodržiavanie dostatočného času na regeneráciu svalového aparátu.

Potrebné je vylúčiť akékoľvek prehrešky v podobe živočíšneho tuku, celkovú konzumáciu príliš tučných pokrmov, prázdnych kalórii v sladkých jedlách a nápojoch. Doprajte si dostatok odpočinku i spánku a nezanedbávajte regeneračný proces svalov. Len vtedy môže byť vaše telo pripravené efektívne na sebe pracovať.

Krok za krok k pevnému brušku

Postupne si predstavíme najúčinnejšie cviky, ktoré vám pomôžu spevniť a vypracovať vaše bruško.

Skracovačky na fitlopte

Skracovačky na fitlopte posilňujú predovšetkým priamy brušný sval. Cvikom sa kladie dôraz na jeho hornú časť. Tieto skracovačky patria medzi ľahšie cviky. Sú preto vhodné aj pre začiatočníkov.

To, že sa fitlopta uplatňuje aj v rehabilitácii, je známe. Skracovačky na fitballe sú tak vhodné aj pre ľudí s problémami s driekovou chrbticou. Práve šetrnosť tohto cviku ku chrbtici je pokladaná za jeho najväčšiu výhodu, v porovnaní s klasickým prevedením. Aj keď použijete na skracovačky mäkkú podložku (žinenku), nedá sa to s fitloptou porovnať.

Sed-ľah

Predstavuje jeden zo základných cvikov na precvičenie brušného svalstva. Zaťažovaný je najmä priamy sval brucha, vnútorné a vonkajšie šikmé brušné svaly, ohýbače bedrového kĺbu, priamy sval stehna.

Šikmé skracovačky

Vykonávajú sa s cieľom rozvoja šikmých brušných svalov. Najzapájanejšie svaly sú svaly hornej a postrannej časti trupu. Okrem týchto svalov sa na pohybe z časti podieľa aj priamy brušný sval a z časti aj spriamovače chrbtice.

Skracovačky v ľahu v prednožení

Klasické skracovačky sú vhodné aj pre menej zdatných ľudí, kým ku skracovačkám v prednožení sa niektorí budú musieť dopracovať postupne. Cvik totiž vyvoláva masívnejšie zapájanie brušných svalov a je vo všeobecnosti ťažší. Nohy by mali byť v prednožení vystreté v kolenách. To však môže menej ohybným jedincom robiť problémy a brániť v správnej technike cvičenia. Ak teda chceme cvičiť tento cvik správne, je vhodné v dostatočnej miere naťahovať zadnú stranu stehien.

Úklony trupu

Ide o cvik pôsobiaci na formovanie a posilnenie svalstva drieku. Najväčší vplyv má na vnútorné a vonkajšie šikmé brušné svaly, priamy brušný sval, vzpriamovač trupu a štvoruhlý driekový sval. Cvik taktiež čiastočne pôsobí aj na svaly ramien. Existujú dva varianty tohto cvičenia. S použitím jednej činky, kedy sa najprv odcvičí séria na jednu stranu a potom na druhú, alebo s dvoma jendoručakmi.

Príťahy kolien v sede

Väčšina cvikov na rozvoj brušných svalov má spoločnú vlastnosť, že sa zameriavajú buď na hornú, alebo dolnú časť brucha. Cvičení, ktoré by obsiahli všetky časti brušných svalov je menej. Túto nespornú výhodu majú práve príťahy kolien v sede. Pri tomto cvičení sa teda zapája priamy brušný sval, ako aj vnútorný a vonkajší šikmý brušný sval. Ak teda chceme cvičiť tento cvik správne, je vhodné v dostatočnej miere naťahovať zadnú stranu stehien.

Takže milí cvičenci, návod sme vám poskytli. Už len začať a pokračovať pekne pravidelne. Uvidíte, že výsledok sa dostaví! Bez "makačky" to ale nepôjde.


DISKUSIA K ČLÁNKU (2)

Diskusia k článku - Ako získať pevné sexi brucho

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

chudnutiedieta.sk
chudnutiedieta.sk
 20.1.2014 1:13

Nie všetky tieto cviky sú efektívne pozrite tu - http://chudnutiedieta.sk/cviky-na-brucho-a-jeho-chudnutie/

 
Liška Eliška
Liška Eliška
 30.9.2011 15:36

Ake krasne bruska :) Aj ja chcem take smajlik - 13