Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Aerobic dnes, alebo vo víre tanca

Janka K.
Boli ste na hodine aerobiku pred pár rokmi a vôbec vás to nechytilo za srdce? Skúste to znova! Možno budete milo prekvapení.

dance aerobic class
18. JAN 2011

Aerobikové hodiny sa za posledných pár rokov veľmi zmenili. Sú dynamickejšie a živšie. Ak sa rozhodnete navštiviť hodinu aerobiku, určite sa nebudete nudiť. Od klasiky pripominajúcej balet, ktorú si môžete vychutnať na hodine port the bras, sa môžete preniesť do energického moderného house aerobiku, street dance, latino, či veľmi populárnej Zumby, ktorá si získala srdcia všetkých vekových kategórií.

Ľudia sú dnes nároční a to sa odzrkadľuje v každej oblasti. Moderné fitnescentrá či kluby ponúkajuce všetko pod jednou strechou postavili laťku veľmi vysoko. Niet sa čomu čudovať, keď im v harmonograme svietia mená top-prezentérov. Hodiny so špičkovými inštruktormi majú svoju úroveň.

Zabudnite na hodinu, kde počujtete len "step touch" a "V - step" (základné kroky v aerobicu, pozn. redakvie) a opakujete to neustále dokola. Keď som prvý krát zavítala do jedného z vychytených bratislavských športových klubov na hodinu tanečného aerobiku, bola som unesená. Úžasná hudba zladená s tanečnými kreáciami, do toho nenápadne zakomponované posilňovacie prvky, nádherna súhra. Ak je hodina dobre načasovaná, ani si nestihnete uvedomiť, že Vám pracuje celé telo od hlavy až po päty. Zistíte to, až keď sa hodina skončí a vy ste mokrí ako myš. V porovnani s aerobikom spred pár rokov sa to dá len ťažko porovnať.

Ak máte radi tanec a nestihli ste si splniť svoj detský sen, tanečný aerobik je ten správny recept práve pre vás. Stačí si len vybrať správny štýl. Ponuka je naozaj široka. Odbúrate stres, odreagujete sa a spevníte svalstvo.

Na začiatok vyskúšajte viacero precvičovateliek. Možno vám nesadne hneď prvá, na ktorú sa vyberiete. Každá ma iný štýl a inú skladbu hodiny. A ak sa aj ocitnete na hodine, ktorá vás zaujme a nebudete stíhať, nenechajte sa odradiť. Neriešte to, že danú choreografiu nestíhate. Nikto učený z neba nespadol. Aj vy do toho po pár hodinách prídete a stanete sa súčasťou aerobikovej rodiny.


DISKUSIA K ČLÁNKU (5)

Diskusia k článku - Aerobic dnes, alebo vo víre tanca

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

martusa
martusa
 11.2.2011 20:17

Katie de Chimp: smajlik - 18

 
Katie de Chimp
Katie de Chimp
 22.1.2011 15:01

Hmmmm, ALICKA,....je to len z časti tak....nie sú len na maratónoch a veľkých akciách....ale aj normálne vo FITKÁCH...samozrejme tie hodiny vo fitku nie sú až také ako na veľkej akcii....ale sú stále KVALITNÉ a na ÚROVNI ! ! !
myslím, že aj tú ELITU si kludne nájdeš v bežný týždeň vo FTKu :o)))))) a budeš si mocť užiť PORIADNU HODINU ! ! !
:o))))
Katiesmajlik - 18

 
Alica
Alica
 19.1.2011 17:17

Ja som si obehala rozne fitka a studia, a chodim uz len tam, kde citit progres. Kde instruktorky prinasaju nove veci, maju super dancove choreografie a zije to tam :) Ale celkovo si myslim, ze na Slovensku je slaba uroven aerobicovych instruktoriek. Su tu esa, tie vidno aj na maratonoch, vacsinou sa striedaju ti isti, a potom dlho dlho nic..

 
Lakotka
Lakotka
 18.1.2011 19:28

Ano to je pravda. Dokonca sa mi stalo, ze jedna precvicovatelka si cvicila pre seba. Bola som na nej asi dva krat. Ani raz sa nepozrela na cviciacich. Proste si odcvicila, co si pripravila a isla domov. smajlik - 12
Na druhej strane poznam baby, ktore chodia len na jednu precvicotelku a neradi sa ucia nove veci. Ked ju niekto zaskakuje, frflu celu hodinu, co ta vymysla. smajlik - 8

 
Ela
Ela
 18.1.2011 13:58

Tak ono naozaj zalezi ku komu clovek ide na hodinu. Pretoze aj dnes , a to najmä v malych fitkach su take instruktorky, ktore sa cele roky nikam nepohli. A stale tocia tie iste choreografie typu step touch dookola. Uuuuuplna hruza. smajlik - 17