Zapoj sa s nami do BEŽECKEJ VÝZVY 2 spojenej s otužovaním!

5 najúčinnejších cvikov na stehná

Určite každý by chcel mať pekné stehná. Dôležité je si ale uvedomiť, že určite neexistuje iba jednoduchý spôsob, ako sa k ním dopracovať. Niekedy sa môže zdať, že bez ohľadu na to, čo robíte, tieto svaly nechcú spolupracovať. Na dosiahnutie optimálnych výsledkov je potrebné vykonávať v každom tréningu na stehná aspoň tri cviky, ktoré sme si pre vás pripravili. Pretože tieto cviky zaťažia stehná v najvyššej možnej miere.

5 najúčinnejších cvikov na stehná
20. APR 2015

Najlepšie cviky na stehná

Drepy

Pri drepoch zameraných na prednú časť stehien je dôležité mať chodidlá na šírku bokov. Spevnite telo a prechádzajte do drepu. Buďte v miernom predklone a dávajte pozor na to, aby ste počas celého pohybu mali chrbát rovný, a aby váš kolenný kĺb ostal v jednej línií s členkom. Klesnúť treba mierne pod úroveň, kedy sú vaše stehná rovnobežne s podlahou. Po dosiahnutí tohto bodu sa vráťte naspäť do východiskovej pozície.

Predkopávanie

Sadnite si do stroja a nohy vsuňte pod valce. Valce by mali byť nastavené tak, aby boli tesne pod úrovňou priehlavku. Začínajte s pomalým vystieraním až do úplného prepnutia v kolennom kĺbe. V hornej polohe zadržte na 2-3 sekundy a vráťte nohy do východiskovej polohy.

Výstupy na lavičku

Postavte sa pred lavičku. Jednou nohou vystúpte na lavičku, pričom druhou nohou iba dostúpte k prvej nohe. Z hornej polohy sa vráťte späť do pôvodnej polohy a opakujte. Nohy striedajte.

Leg-press

Posaďte sa na stroj a celým chrbtom sa oprite o opierku. Chodidla položte na posuvnú plošinu na šírku bokov. Je dôležité aby boli celou plochou opreté o podložku počas celej doby cvičenia. V dolnej polohe by mal uhol v kolennom kĺbe zvierať približne 90°. Po dosiahnutí tejto polohy odtlačte plošinu do východiskovej polohy a cvik opakujte.

Výpady

Zo stoja (nohy vedľa seba) vykonávame výpad vpred tak, že koleno prednej nohy sa nedostáva pred špičku, teda zviera uhol 90°. Koleno zadnej nohy spúšťame, až kým sa jemne nedotkne podložky. Po dotknutí kolena s podložkou sa vraciame späť do počiatočnej polohy. Celý pohyb cvičenia musí byť plynulý a trup je kolmo k podlahe.

Čo sa týka počtu opakovaní, najlepšie je vykonávať 3 série po 10-15 opakovaní, pričom pri nižšom počte opakovaní je vhodné použiť aj vyššiu záťaž a opačne. Tieto typy záťaže samozrejme striedajte. Svaly tak budú stále „mimo“ budú sa musieť prispôsobiť a jediná možnosť ako sa im to môže podariť, je že sa budú spevňovať.

Zdroj video: www.youtube.com


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 najúčinnejších cvikov na stehná

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3243
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.