Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Slovenskí inštruktori na scéne: Lucia Méresová verí, že to s tancom dotiahne až do dôchodku

Mia

Tento týždeň sme vyspovedali Luciu Méresovú, inštruktorku Zumby. Z rozhovoru s ňou cíťiť radosť, nadšenie a veľmi veľa energie. Tvrdí, že to všetko našla v tanci a Zumbe. 

Slovenskí inštruktori na scéne: Lucia Méresová verí, že to s tancom dotiahne až do dôchodku
12. JUN 2012

Ako dlho sa už venuješ športu?

Tanec je moja vášeň. A to od detstva. Už ako prváčka na základnej som navštevovala kurzy spoločenských tancov, neskôr mederných, potom opäť latinsko-amerických. Doma mi visí niekoľko medajlí a veľa krásnych spomienok. A verím, že to s mojou láskou -tancom, dotiahneme až do dôchodku :)

Čo ťa motivovalo stať sa inštruktorom?

Počaš štúdia na vysokej škole v Bratislave som sa dostala na moju prvú hodinu Zumby. Mala som po nej toľko eufórie a energie, že som nevedela, čo so sebou. Ešte párkrát som si túto nabíjačku energie zopakovala, až mi môj frajer navrhol, aby som začala s precvičovaním. Zaplatil mi kurz inštruktora a momentálne tvoríme nerozlučnú dvojicu. Ja cvičím, on zabezpečuje všetko ostatné. Jemu vďačím za najlepšie nakopnutie v mojom živote.

lm

Prečo práve Zumba?

Keď som prestala s tancom, akoby mi vytrhli kúsok srdca z tela. Na Zumbu nepotrebujete partnera, a je to skvelá náhrada za tanec. Nezaplatiteľní sú taktiež aj skvelí ľudia, ktorých mi Zumba neustále prináša a množstvo zážitkov, či skúseností.

Aké boli tvoje inštruktorské začiatky?

Pre mnohých inštruktorov boli začiatky jednoduché, pretože prišli do svojho mesta so Zumbou ako prví a urobili veľké boom. U mňa to bolo zložitejšie, pretože aj napriek tomu, že sa v mnohých mestách pred vyše dvomi rokmi Zumba vôbec necvičila, v Leviciach (v mojom rodnom meste) boli zabehnuté už dve inštruktorky Zumby. Hodiny sa rozbiehali pomaly. Z precvičovania raz do týždňa, bolo postupne dvakrát, tri…až nakoniec takmer každý deň v týždni.

lmi

Kde berieš inšpiráciu pre nové hodiny?

Energiu na hodinách beriem z mojich skvelých Zumba žienok, a dokonca aj chlapov máme zopár. Ich spokojnosť a šťastné tváre mi dávajú silu do ďalších hodín. Inšpiráciu na nové choreografie beriem z rôznych Zumba maratónov, či akcií určených špeciálne pre inštruktorov.

Kto navštevuje tvoje hodiny?

Zumba je určená pre všetkých, bez rozdielu veku a pohlavia. Je to tak aj na mojich hodinách Zumby. Maličkí, malí, dospievajúci, zrelí, starí, či starší. A práve mix ľudí, ktorí sa na hodine stretne dokáže vytvoriť jedinečnú atmosféru.

Kde precvičuješ? Kam môžu ľudia zájsť na tvoje hodiny?

Precvičujem na dvoch miestach. V Bratislave, na Nevädzovej 3 v pondelok, utorok a vo štvrtok o siedmej večer. Víkendy trávim v rodnom meste v Leviciach, kde precvičujem každý piatok a nedeľu. Celý rozpis mojich hodín sa nachádza tu: http://www.zumba-party.sk/terminy-cviceni.

Nejaké športové ciele do budúcnosti?

Neustále na sebe pracovať, zlepšovať sa, vzdelávať a naďalej prinášať ľuďom úsmev a šťastie z toho, že vďaka Zumbe urobili niečo pre svoje telo i myseľ.


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Slovenskí inštruktori na scéne: Lucia Méresová verí, že to s tancom dotiahne až do dôchodku

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Jana
Jana
 2.7.2012 13:01

smajlik - 10