Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Tanec pomáha telu i duši

Mirka

Prečo je tanec stále populárnejší? V prvom rade je spojený s množstvom zábavy a pozitívnej energie. Môžu sa mu bez problémov venovať všetky vekové kategórie. Tancom možno zhadzovať kilogramy i formovať postavu. Stačí si len vybrať vhodnú formu tejto aeróbnej aktivity a pretancovať sa ku krajšej postave i lepšej nálade.

Tanec pomáha telu i duši
12. FEB 2014

Skôr ako sa vrhnete na konkrétny štýl tanca, popremýšľajte nad tým, prečo chcete vlastne tancovať. Ide vám len o zábavu, alebo chcete pracovať aj na svojej kondícii? Potrebujete zlepšiť flexibilitu, koordináciu alebo aj zhadzovať kilogramy, či formovať postavu? Na základe toho si vyberte vhodný tanec. Stále populárne sú spoločenské, ľudové, ale aj moderné tance a skupinové cvičenia, kde hrá jednu z najdôležitejších úloh práve tanec.

4 dôvody, prečo sa venovať práve tancu

Tanec, bez ohľadu na to, akú formu si vyberiete, prináša množstvo fyzických a psychických výhod. Ktoré sú tie najhlavnejšie?

Sila a flexibilita

Ak hľadáte pohybovú aktivitu, ktorá vám pomôže zlepšiť rozsah pohybu a získať viac svalovej sily, tanec vám bude v tomto smere nápomocný. Ako? Nezabúdajte na to, že každá lekcia tanca sa začína úvodným zahriatím a strečingom. A práve strečing je jednou z ciest, ako zlepšiť rozsah pohybu. Podobné je to aj s budovaním sily: človek počas tanca pracuje s váhou vlastného tela, hoci si to neuvedomuje tak, ako pri iných športoch.

Zdravšie a krajšie telo

Ak máte „slabú“ kondičku a nejaké to kilo navyše, s najväčšou pravdepodobnosťou vám robia menšie či väčšie problémy bežné záležitosti ako chôdza po schodoch, práca v záhradke a pod. Ak to chcete zmeniť, tanec je dobrá voľba, pretože prospieva kardiovaskulárnemu systému, svalom, kĺbom i šľachám. Je prevenciou proti nadváhe, obezite, srdcovocievnym chorobám i osteoporóze.

Menej stresu a viac radosti zo života

Tanec je obohacujúci. Pri tanci sa uvoľňujú hormóny šťastia, ktoré pozitívne ovplyvňujú náladu. Ak sa mu venujete pravidelne, s najväčšou pravdepodobnosťou vás vnútorne napĺňa, čo vedie k vnútornej pohode. A v neposlednom rade, na tanečných lekciách sa stretávate s inými ľuďmi, čo vás tiež nabije pozitívnou energiou.

adidas tanecna kolekcia v

K tancu patrí aj štýlové pohodlné oblečenie. Inšpirujte sa novou tanečnou kolekciou od adidas

Viac sebavedomia

Dokázali ste sa naučiť novú tanečnú choreografiu? Ušla sa vám pochvala od inštruktora za vašu snahu? Zhodili ste prebytočné kilogramy a vypracovali si nohy, alebo ste dokázali prekonať vlastnú lenivosť? Aj malé krôčiky vás posúvajú vpred, k lepšiemu vnímaniu seba samého. A to stojí zato!

Ak vás lákajú cvičenia, kde hrá "prvé husle" tanec, vyskúšajte niektoré z nasledovných pohybových aktivít:

Twerking. Sexi tanec, vďaka ktorému schudnete a posilníte si svaly

Port de bras. Tanec, ktorý vyrysuje telo a pomôže pri bolesti chrbta

Piloxing formuje, posilňuje, spaľuje a samozrejme zabáva!

Milujete topánky s vysokými opätkami a šport? Skúste heel hop!

Lea Grančič: Aerobik nepovedal posledné slovo, láka na nové formy

Je pre vás pilates príliš nudný? Skúste spirals, cvičí sa už aj na Slovensku

Chcete chudnúť a zabávať sa? Je tu Hoopnotica®!

Francúzi jazz dance milujú. A čo Slováci a Česi?

Dance joga - Jedinečný druh pohybu, ktorý vám učaruje


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tanec pomáha telu i duši

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.