Zdravá strava je pri chudnutí základ. Ako ju mať vždy poruke?

Zdravé a chutné jedlo je pri zhadzovaní prebytočných kíl kľúčové. Ak je k dispozícii, nejeme hlúposti plné kalórií, nezdravých tukov a cukru. 

Zdravá strava je pri chudnutí základ. Ako ju mať vždy poruke?
13. JUN 2016

Možno aj vy ste sa doteraz stravovali v reštauráciách a chodili na bežné menu. Lenže teraz chudnete a ste si vedomí toho, že reštauračné jedlá z bežného menu vo vašom novom stravovacom pláne jednoducho neobstoja. Ako tento problém rýchlo a ľahko vyriešiť?

1. Pripravujte si jedlá doma

Príprava jedál v pohodlí domova má mnoho výhod – vždy budete vedieť, čo dané jedlo obsahuje, zvolíte si prvotriedne suroviny, pokrm si môžete pripraviť na viac dní a zároveň sa naučíte niečo nové. Neberte varenie ako povinnosť, ale ako šancu osvojiť si nové zručnosti, zlepšiť si zdravie a zmeniť svoje telo. Začnite jednoduchými receptami, inšpirujte sa kuchárskymi knihami či kulinárskymi webmi alebo experimentujte. Návodov, ako si doma uvariť zdravé jedlo, je viac ako dosť. Pripravený pokrm si dáte jednoducho do dózy a vychutnáte si ho v práci počas pracovnej prestávky. Možno týmto novým prístupom nakazíte aj svojich kolegov.

2. Nájdite si reštauráciu, v ktorej sa varí zdravo

Aktuálne sa zdravej výžive venuje veľká pozornosť a vedia to aj majitelia reštaurácií. Mnohé z nich ponúkajú v rámci denného menu minimálne jedno zdravé jedlo. Dokonca nájdete aj také, kde nájdete iba samé zdravé pochúťky, pripravené z kvalitných ingrediencií. Hovoríte si, že vo vašom okolí takáto reštaurácia nie je? Možno je, lenže vaše staré „ja“ so zlými stravovacími návykmi sa o takéto podniky nikdy nezaujímalo. Preto googlite, pýtajte sa, hľadajte.

3. Skúste krabičkovú diétu

Krabičková diéta je čoraz populárnejšia. Aj keď slovo diéta v tomto prípade nie je najsprávnejšie, pretože krabičková diéta spĺňa všetky podmienky vyváženej stravy – je pestrá, zdravá a veľmi chutná. Ako funguje? Denne vám privezú priamo domov alebo do práce päť zdravých a chutných jedál, ušitých na mieru, ktoré pre vás vytvoril elitný šéfkuchár. Takže sa vyhnete zdĺhavému nakupovaniu, vymýšľaniu receptov i umývaniu riadov. Pokrmy z krabičkovej diéty vás zasýtia a potešia chuťové poháriky. Navyše jedlá sú pripravené z lokálnych a sezónnych surovín, čo je obrovský benefit.

Chcete zhadzovať, detoxikovať alebo udržiavať? 

Krabičková diéta  ponúka viacero stravovacích programov – redukčný, detoxikačný alebo udržiavací. Ak si v rámci krabičkovej diéty vyberiete napríklad redukčný program, môžete sa tešiť na úbytok 3 až 4 kíl za mesiac bez stresu a hladovania.

Krabičková diéta je aj pre ľudí so zdravotnými obmedzeniami

Radi by ste to vyskúšali, lenže máte zdravotné obmedzenie v podobe cukrovky alebo celiakie? Žiadny problém, pretože krabičková diéta je naozaj pre všetkých – v ponuke sú jedlá ušité presne na mieru pre cukrovkárov, celiatikov, vegetariánov i gurmánov. Na svoje si prídu naozaj všetci. 

Zdroj: PR
Zdroj foto: unsplash.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Pri chudnutí je pitný režim nevyhnutný! ako ho dodržiavať?Pri chudnutí je pitný režim nevyhnutný! Ako ho dodržiavať?

Pitný režim je pri chudnutí veľkým pomocníkom. 

 

Aké kardio zvoliť pri chudnutí?Aké kardio zvoliť pri chudnutí?

Aj začiatočníci si môžu dať poriadne do tela. Ako na to, poradí fitnes tréner Radoslav Cabúk. 

 

Smoothie, ktoré spaľuje tukSmoothie, ktoré spaľuje tuk

Ananás obsahuje deväťdesiat percent vody, ale má aj množstvo cenných vitamínov a minerálov, ako napríklad draslík, horčík, vápnik, fosfor, zinok a železo.


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Zdravá strava je pri chudnutí základ. Ako ju mať vždy poruke?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2395
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.