Evelyn a jej cvičenie s trénerom

Evelyn

Na svojho trénera nedám dopustiť, i keď mu občas poriadne nadávam.

Evelyn a jej cvičenie s trénerom
26. AUG 2016

Mám svojho trénera veľmi rada

Mať trénera vidím ako pozitívum. Vnímam to tak, že ho mám za sebou ako „tieň”, respektíve varovný prst. Je pre mňa síce na jednej strane motiváciou, ale mám, samozrejme, aj dni, keď motiváciu nemám, nevidím v tom žiaden zmysel a nechce sa mi. A práve on je tu na to, aby mi povedal, že to zmysel má. Taktiež preto, aby ma viedol, pretože sama cvičiť neviem. Je pre mňa profesionálnym dozorom. Potrebujem mať celé cvičenie komplexne podchytené. Som veľmi rada, že ho mám. Napriek tomu, že mu veľmi nadávam, keď mi dá zlý cvik. Pod týmto pojmom si predstavujem cvik, ktorý viem, že bude bolieť. Ale som vďačná aj za takéto cviky, pretože vďaka nim vidím, že mi verí. Keby mi neveril, tak mi ich nedáva. Podporuje ma a dvíha mi moje „cvičebné ego”. Mám ho veľmi rada a naozaj nechcem, aby to skončilo.

Perfektne sme si sadli

Po ľudskej stránke sme si naozaj perfektne sadli. Keďže môj tréner Jaro Figura z Body Energy Clubu je veľmi vtipný, veľa sa nasmejeme. Ja som typ človeka, ktorý nedokáže mať rešpekt voči niekomu, s kým si ľudsky nesadne. Pre mňa je to skúška toho, či toho človeka viem rešpektovať. A môj tréner Jaro mi jednoducho nedovolí ulievať sa. Taktiež som sa pri ňom naučila nesimulovať. Keď mi nie je dobre, povie mi, že sa mám nadýchnuť a vydýchnuť a ísť ďalej. Môžem naňho skúšať akékoľvek výhovorky, ale nič na neho neplatí. On to vidí. Jednoducho mi povie, že mám byť ticho a cvičiť. Mám však jeden trik a to je, že ak nevládzem, spýtam sa ho nejakú otázku. Napríklad, čo mám jesť. Ale aj toto už „prekukol” a vždy mi počas toho, ako ja cvičím, na moju otázku odpovedá. Nikdy na mne nenechá ani nitku suchú, ako sa hovorí.

Zvládla by som to aj bez trénera, ale lepšie je to s ním

Myslím si, že zacvičiť by som si vedela aj sama. Ide však najmä o psychickú podporu. To je jednoducho na nezaplatenie. Dohliada na mňa. My ľudia máme tendenciu si veci uľahčovať, keď sú pre nás ťažké. Nikdy by som si napríklad nevybrala dosku (plank), radšej by som robila hocičo iné. Ale s ním ju urobím. Niektorí ľudia hovoria, že neznášajú chodenie do fitcentra. No keď som sama, tak ma to tiež veľmi nebaví a nie som z toho veľmi nadšená. Ale s ním je to o inom. Perfektne si zacvičím a potom idem zničená domov. Navyše som s človekom, s ktorým sa zasmejem, je príjemný a nesmierne ma motivuje.

Ak som v minulosti chcela pre seba niečo urobiť, vždy to bolo plávanie. Je to šport, ktorý je mi prirodzený a mám ho rada. Taktiež ma bavia skupinové cvičenia. Či už je to skákanie na hudbu, alebo bicyklovanie či bedminton. To sú také alternatívne športy.

Potrebujem byť medzi ľuďmi

Keď dosiahnem svoj cieľ, určite budem chcieť pokračovať v chodení do fitcentra. Minimálne budem chodiť na skupinové cvičenia. Či už na zumbu alebo pump FX, ktorý je silovo-kondičný. 

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Ako si evelyn poradila s dovolenkouAko si Evelyn poradila s chudnutím na dovolenke

Ani dva týždne na dovolenke nezlomili moju železnú vôľu, chuť schudnúť a dosiahnuť svoj cieľ.

 

Mám radosť z toho, že môžem pokračovaťMám radosť z toho, že môžem pokračovať

Prvá väčšia kríza prišla, keď som sa učila na štátnice. Jednoducho som porušila jedálniček a necvičila. 

 

Prvý tréning bol naozaj hrozný a ťažký!Prvý tréning bol naozaj hrozný a ťažký!

Evelyn má už niekoľko tréningov za sebou. Neposunulo ju to len fyzicky, ale aj osobnostne. Avšak na úplné začiatky nespomína najradšej – boli pre ňu veľmi ťažké. 

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Evelyn a jej cvičenie s trénerom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2523
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.