Vyformuj si štíhle a dlhé svaly s novými cvičeniami WOMAN TABATA!

Ako vylepšiť svoju kondičku?

Ak máte sedavé zamestnanie a často zažívate stres, tak nebuďte prekvapení, že vaša kondička nie je v najlepšej forme. Lepšia kondička nepredstavuje iba fyzickú kondíciu spojenú s výdržou tela, ale aj celkovú pohybovú prípravu spojenú so zdravou životosprávou, ktoré vám zabezpečia, že sa budete cítiť fit a vo forme. 

Ako vylepšiť svoju kondičku?
19. SEP 2014

Dobrá kondička sa nedá získať zo dňa na deň, a preto treba mať trpezlivosť a stanoviť si dosiahnuteľné ciele. Následne je vhodné vytvoriť si vhodný tréningový a stravovací program. Ak s týmito vecami zatiaľ nemáte skúsenosti je vždy lepšie sa obrátiť na odborníka.

Odporúčame prečítať: 3 zlaté pravidlá, ako čo najskôr získať stretenú kondíciu

Cvičiť by ste mali minimálne trikrát do týždňa. Veľmi vhodnou formou cvičenia na budovanie kondície je plávanie a behanie (pričom je dôležité striedať šprinty s klusavým pohybom).

Zlepšite si kondíciu tabata tréningom

Ide o tréning v trvaní 4 minút, pričom sa strieda maximálna frekvencia pohybu po dobu 20 sekúnd s odpočinkovou frekvenciou pohybu po dobu 10 sekúnd. Na precvičenie celého tela je vhodné vykonať 4 tabaty, pričom v každej okrem prvej (tá slúži na rozohriatie) budete striedať dva cviky.

  • jumping jacks
  • drepy a výpady
  • skracovačky a angličáky
  • kľuky a plank

Ak si vyberiete čokoľvek, vždy sa snažte to s cvičením nepreháňať. Vždy začínajte od najľahšej alternatívy a postupne záťaž zvyšujte. Pomôže vám to dlhodobo si udržať motiváciu, cvičenie bude bezpečné a výsledky pre vás citeľné a pre okolie viditeľné. 

Odporúčame prečítať: Tabata tréning zaručí lepšiu kondíciu a postavu


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako vylepšiť svoju kondičku?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 3234
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.