zumba sentao
3. FEB 2012

Na zumbu so stoličkou?

Zumba-party.sk

Predstavte si, že idete na Zumbu. Vezmete si športové oblečenie, tenisky, vodu, uterák a... stoličku!? Zumba fitness predstavuje nový program Zumba Sentao.

Na Zumbu so stoličkou?

Zumba Sentao. Dynamické, vzrušujúce a efektívne cvičenie. S pomocou stoličky na podporu rovnováhy robia cvičiaci jedinečné pohyby, využívajú vlastnú váhu tela na formovanie a posilňovanie rúk, brušných a sedacích svalov, a to všetko v sprievode energickej hudby. Kombinuje tanečné pohyby s fitness variáciami ako sú napríklad drepy, či výpady. Cvičenie Zumba Sentao dokáže divy: zlepší výdrž vášho srdiečka, posilní svalstvo a zlepší vašu flexibilitu a držanie tela.

Spýtali sme sa školiteľky Zumba inštruktorov Danielky Česnekovej, či by nám priblížila túto horúcu novinku.

Ako sa tebe páči nový Zumba program Sentao?

Mne sa veľmi páči :) Je to veľmi zaujímavý, účinný a zábavný program. Klasickú Zumba párty atmosféru rozširujeme ešte aj o účinné posilňovacie cvičenia, a to všetko s pomocou stoliky. Vznikajú tak veľmi kreatívne prvky a variácie. Vďaka sústredeniu tohto programu na spevnenie a formovanie tela, je to aj riadna makačka :)

Sú na to potrebné nejaké špeciálne stoličky?

Stačia obyčajné stoličky, ale treba aj z tých obyčajných dobre vybrať. Z hľadiska bezpečnosti je veľmi dôležitá ich stabilita, tiež výška a nesmú mať bočné opierky, ktoré bránia v pohybe stranou. Pracuje sa aj na špeciálnej stoličke, ale kým bude dostupná, to ešte chvíľku potrvá :)

Pre koho bude určený? Môže ho cvičiť ktokoľvek, alebo sú tam nejaké obmedzenia?

Sentao je určené pre všetkých :) Ako sme pri Zumba fitness programoch zvyknutí - každý si môže intenzitu prispôsobiť svojim potrebám.

Od kedy začnú školenia Zumba Sentao pre inštruktorov na Slovensku?

Školenie Sentao som absolvovala nedávno na našom školiteľskom meetingu v USA v januári 2012 a je sa určite načo tešiť :) Prvé školenie pre členov ZIN bude vo Februári 2012 na Zumba Conference v Londýne.

Budeš robiť školenia pre inštruktorov ty?

Ja školenia robiť nebudem, ale tím školiteľov ktorí s tým začnú je už vybratý. Počítame, že po Londýnskej konferencii sa objavia už prvé termíny v Európe aj USA.

Danielke ďakujeme za rozhovor! Kým dorazí Zumba Sentao do našich telocviční, budeme si musieť ešte chvíľku počkať, ale tešiť sa už predsa môžeme ;-)

Zumba Sentao sa už čoskoro bude cvičiť aj u odborného partnera sekcie ZUMBA. Zatiaľ si ich energické hodiny Zumby môžete užiť na Nevädzovej 3 v Bratislave pondelky, utorky a štvrtky o 19:00. Podrobné informácie nájdete na www.zumba-party.sk

Zdroj článku: Odborný partner sekcie ZUMBA, http://www.zumba-party.sk/


Ukážka Zumba Sentao


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Na zumbu so stoličkou?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Petris
Petris
 11.4.2012 17:10

Aby vubec ty stolicky vydrzeli. Ja cvicim pomoci stolicky co jen tak se nerozlomi. Mrknete.. http://www.manutan.sk/jedalenska-stolicka_M239385.html

 

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1499
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.