Ako si vybrať správne tenisky na beh

adidas

To najdôležitejšie pri behu je výber správnych tenisiek. Predídete tak nielen boľavým a zmodreným prstom na nohách, ale zažijete pri behu komfort, aký si každá z vás zaručene zaslúži. Investícia do správnej bežeckej obuvi sa vám vyplatí.

 

Ako si vybrať správne tenisky na beh
16. SEP 2013

Pred tým, ako sa rozhodnete kúpiť si nové tenisky na behanie, je dôležité zistiť aký typ našľapu má vaše chodidlo, ako máte vytvarovanú klembu. „Našľap može byť pronačný, neutrálny a supinačný. Zistiť, aký má vaše chodidlo, vám pomôže skener chodidla, alebo vyšetrenie u ortopéda,“ vysvetľuje športový riaditeľ Marcel Matanin, z agentúry Be Cool.

Tenisky si pred kúpou treba vyskúšať. Odporúčame vás zájsť do špecializovanej predajni, kde si tenisky môžete vyskúšať. „V praxi platí, že tenisky na behanie by ste si mali kúpiť väčšie, ale neplatí pravidlo, že by mali byť väčšie o jedno číslo. Závisí to od strihu a modelu danej tenisky,“ hovorí Marcel Matanin.

Veľmi dôležitý faktor pri výbere bežeckej obuvi je aj typ povrchu na ktorom budete behávať. Tenisky, ktoré sú určené do terénu, nedržia a nemajú takú priľnavosť na asfalte. Naopak, tenisky určené na beh na asfalte sa vám môžu v teréne šmýkať a beh by nebol pre vás komfortný.

„Každá dáma má úplne iný tvar nohy. Najideálnejšie je ak sa pri výbere bežeckej tenisky poradíte s odborníkmi,“ uzatvára športový riaditeľ Marcel Matanin, z agentúry Be Cool.

adidas tenisky ii

Náš tip

Ak sa chcete pri behu cítiť komfortne, vyskúšajte nové tenisky adidas Supernova glide, ktoré vašim nohám skutočne poskytnú maximálny komfort. Vďaka pružnej penovej medzipodrážke EVA, sú vhodné pre bežcov s vonkajším a stredným nášľapom. Komfort a istotu zažijete aj vďaka teniskám adidas Supernova sequence, ktoré sú vhodné pre bežcov s vnútorným nášľapom. Poskytujú optimálne tlmenie a dlhú výdrž.

Rady od bežkyne Petry Fašungovej

Petra patrí k našim najúspešnejším slovenským bežcom a dokáže vám poradiť, ako si vybrať správnu bežeckú obuv. “Na začiatku si treba určiť, či chcete v teniskách trénovať, alebo pretekať, tiež si zvoľte terén, na ktorom ich budete využívať. Pred výberom tenisiek vyskúšajte skener chodidla, čím sa určí váš typ nášľapu,” vysvetľuje Petra Fašungová a dodáva: “Investícia do správnych tenisiek je u bežca vždy na prvom mieste.”

Foto: adidas

DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - Ako si vybrať správne tenisky na beh

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

Smeja737
Smeja737
 3.3.2017 14:14

Ja som verná Adidas už dlhé roky a aj sa pri nich chystám zostať :) Naposledy som si kupovala https://www.footshop.sk/sk/damske-topanky-a-tenisky/14517-adidas-zx-flux-adv-verve-w-sun-glow-footwear-white-hazcor.html tieto :) Sú užasné :) a Navyše aj cenovo dostupnejšie a bola mi poradená aj táto stránka http://www.kuponyzdarma.sk/footshop-sk/... možno pomôže aj vám :)

 

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1975
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.