Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Nemáte čas na jedlo? Zachránia vás chutné a výživné smoothies

Pripravíte ich bleskovo, je v nich zachované maximum výživných látok a vynikajúco chutia. 

Nemáte čas? Zachránia vás chutné a výživné smoothies
29. JUN 2015

Tempo života je rýchle. Zvládať všetky povinnosti dá človeku zabrať. Preto organizmus potrebuje viac ako kedykoľvek predtým pravidelný a dostatočný prísun výživných látok. Nedoprajete mu ich? Skôr či neskôr sa to odzrkadlí na vašom zdravotnom stave. Organizmus „nezaujíma“, že nemáte čas. Na fungovanie potrebuje bielkoviny, tuky, cukry, vitamíny, minerály, stopové prvky a mnoho ďalších živín. Navyše potrebuje látky, ktoré zabezpečia odvod toxínov z tela.

V našom jedálničku stále chýba ovocie a zelenina

Ľudský organizmus sa najčastejšie pasuje s tým, že neprijímame dostatok ovocia a zeleniny. Máme problém skonzumovať odporúčaných 5-6 porcií ovocných a zeleninových plodov denne. Okrem toho, že nemáme čas, neraz sa nám vo svojej podobe prejedia. O niečo lepšie chutia šťavy, lenže čistiť ovocie a zeleninu na ich prípravu sa nám nechce. Nehovoriac o upratovaní neporiadku.

Našťastie, existuje riešenie aj pre večne zaneprázdnených i lenivých. Vďaka revolučným technológiám už dávno neplatí výrok Marka Twaina: „Jediný spôsob, ako si uchovať zdravie, je jesť, čo nechceš, piť, čo nemáš rád a robiť, čo sa ti nepáči.“ Hitom v stravovaní sú chutné smoothies, ktoré dokážu pri správnej kombinácii ingrediencií plnohodnotne nahradiť jedlo. Sú výživné a hlavne veľmi chutné.

mixér

Prečo smoothies?

Potešia sýtymi farbami, zaujímavou konzistenciou a rýchlou prípravou. Tým, že sa z väčšiny ovocia a zeleniny neodstraňuje šupka, je v nich neporovnateľne viac výživných látok, ako napríklad v šťavách. Ak sa do nich pridajú semiačka, panenské oleje, bylinky, zelené výhonky, zdravé alternatívy cukru, orechy, ovsené vločky, proteíny a ďalšie zdravé ingrediencie, bez problémov nahradia jedlo. Lahodnú chuť dodá týmto zdravým pochúťkam aj mandľové, kokosové či makové mlieko. Dokonca ich môžete využiť ako zdroj energie pred tréningom, alebo jedlo urýchľujúce regeneráciu organizmu po cvičení. To znamená, že pred tréningom sú vhodné skôr ovocné smoothies. Po tréningu možno využiť ovocie i zeleninu s prídavkom kvalitného proteínu. Plusom týchto hustých nápojov je aj ľahká stráviteľnosť.

Ako sme hravo zvládli prípravu raňajkového smoothies, si môžete pozrieť v nasledujúcom videu. Prípravou vás bude sprevádzať Tamara Osaďanová z Bruncher.sk. Smoothie s ovsenými vločkami je skvelou alternatívou zdravých raňajok. Pozrite sa, ako na to.

Príprava smoothies je zábava s kvalitným mixérom

Na prípravu smoothies je najlepší mixér s vysokým výkonom, pretože príprava akýchkoľvek pokrmov by mala byť aj potešením. Na trhu je viacero špeciálnych mixérov, ktoré sú určené na výrobu smoothies, preto starostlivo vyberajte a pýtajte sa. Jednou z možností je aj super mixér Nutribullet.

Prečo si vybrať práve tento produkt? Keďže na prípravu smoothies sa používajú celé ovocné a zeleninové plody či semienka s tvrdšou šupkou, treba z nich vyťažiť maximum výživných látok. S Nutribulletom sa vám to podarí. Smoothies, pripravené týmto mixérom, uľahčia organizmu absorbovať maximum živín. Pracuje rýchlosťou 20 000 až 23 000 otáčok sa jednu minútu. Súčasťou mixéra s výkonom 600 W je 12-dielne príslušenstvo. Obsahuje 3 nádoby, držadlo na nádobu, objímku na pitie, špeciálnu extrakčnú čepeľ, čepeľ na mletie či viečka na uzatvorenie, vďaka ktorým nápoje ľahko uskladníte v chladničke. Samozrejmosťou je knižka s receptami a vreckový nutričný poradca. Prednosti tohto mixéra ocenia večne zaneprázdnení ľudia, športovci, ľudia s obezitou, nadváhou a zdravotnými problémami. Jednoducho všetci tí, ktorým nie je vlastné zdravie ľahostajné. Patríte medzi nich aj vy? 

mixér banner

Zdroj: PR

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Nemáte čas na jedlo? Zachránia vás chutné a výživné smoothies

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.