Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Neskúšali ste ešte nikdy detox? Začnite s džúsmi

redakcia

Džúsový detox vám pomôže zmierniť následky stresu i nezdravého stravovania. Navyše po jeho absolvovaní sa budete cítiť ľahko „ako pierko“ a budete plní energie. 

Nikdy ste neskúšali detox? Skúste to s džúsmi
21. NOV 2016

Prečo práve džúsový detox?

Očista organizmu prostredníctvom ovocných džúsov má svoje výhody. Napríklad si tak splníte denný odporúčaný príjem ovocia a zeleniny. Podľa štúdie z roku 2014, uverejnenej v časopise Journal of Epidemiology and Community Health, sedem porcií zeleniny a ovocia denne znižuje riziko predčasného úmrtia. Ďalšou nespornou výhodou ovocných džúsov je to, že vaše telo ľahšie absorbuje živiny z ovocia a zeleniny. Nehovoriac o tom, že ovocie a zelenina sú skvelý spôsob, ako sa zbaviť toxínov a dodať telu látky, ktoré mu chýbajú.

Má to však aj svoje riziká

Ak sa rozhodnete pre džúsový detox, odporúčame vám konzultovať ho s odborníkom. V prípade, že ho urobíte na vlastnú päsť, riskujete, že počas dňa prijmete neprimerane veľa kalórií a hladina vášho krvného cukru bude ako na hojdačke, čo sa môže prejaviť hladom a výkyvom nálad. Preto je vhodné obrátiť sa na odborníka. Džúsový detox môžete absolvovať aj pod vedením profesionálov z eDiéty, ktorý môže trvať jeden, tri alebo päť dní.

Džúsový detox od eDiéty

Džúsové detoxikačné kúry pre vás vytvorili odborníci. Ich hlavnou prednosťou je to, že si môžete vybrať z viacerých úrovní, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov a pokročilých. Rozdiel medzi nimi spočíva v pomere použitia zelených a ovocných džúsov. Všetky džúsy sú raw, nie sú pasterizované a vyrobené z ovocia a zeleniny lisovanej za studena, čiže je v nich zachovaný maximálny obsah biologicky využiteľných látok.

Skvelé je aj to, že každý jeden džús má zloženie, ktoré ho robí nielen chutným, ale aj vyváženým. Keďže sa jedná o džúsy na detox, obsahujú veľa chlorofylu. Chlorofyl je rastlinné farbivo, ktoré má výborné očisťujúce i posilňujúce účinky na náš organizmus.

Ak si vyberiete džúsový detox na jeden deň, dostanete 2,5 l džúsov (5 fliaš po 500 ml rôzneho zloženia a chuti) a navyše aj jedno 250 ml balenie kešu mlieka, ktoré prispieva k tomu, aby ste detoxikačnú kúru úspešne zvládli.

Tak čo, dáte sa na to aj vy? 

edieta evelyn

Zdroj: PR

Zdroj foto: pixabay.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Neskúšali ste ešte nikdy detox? Začnite s džúsmi

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.